HAKKARİ'DEKİ ÇATIŞMADA SİNOPLU ASKER ŞEHİT OLDU!

Yazdır
Paylaş
Hakkari'nin Yüksekova Bölgesi'nde yürütülen operasyonda 2 asker şehit oldu. Şehit olan askerlerden birisinin Sinop'un Boyabat ilçesinden Piyade Uzm. Çavuş Sadık Aparangil olduğu öğrenildi.
HAKKARİ'DEKİ ÇATIŞMADA SİNOPLU ASKER ŞEHİT OLDU!
Acı haber bugün Hakkari'den geldi.Edinilen bilgilere göre Hakkari Yüksekova'da düzenlenen hava harekatının ardından devam eden operasyon sırasında güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 uzman çavuş şehit oldu, Şehit olan askerlerden birisinin Sinop'un Boyabat ilçesini Köprücek Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzm. Çavuş Sadık Aparangil olduğu öğrenildi. Aparangil'in evli ve 3 çocuk babası olduğu belirtildi.
 
TSK'dan yapılan açılamada şöyle denildi:
04 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. 
03 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon halen devam etmekte olup, şu ana kadar 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[4843 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2015-11-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE