HAVA SAVUNMA SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR

Yazdır
Paylaş
AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Sinop ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu; "Türkiye'nin bir hava savunma sistemine ihtiyacı var. Ülkenin dışarıdan gelecek füze saldırılarına karşı korunması zaruri"
HAVA SAVUNMA SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR
Çeşitli programlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Sinop'a gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Boyabat Belediyesini ziyaret ederek, Başkan Şefik Çakıcı'dan ilçe hakkında bilgiler aldı.

Kurtulmuş daha sonra belediye tarafından yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitleri Kültür Merkezi'nin açılışına katıldı. Kurtulmuş burada yaptığı konuşmada, "İnsansız hava araçları için kapıda bekleyen bir Türkiye isterler. Şimdi biz kendi insansız hava araçlarımızı yaptık mı? Allah'a çok şükürler olsun yaptık. Teröre karşı başarılı olmamızın ana sebeplerinden birisi budur. Türkiye'nin bir hava savunma sistemine ihtiyacı var. İçerisinde bulunduğumuz çevre Türkiye topraklarının dışarıdan gelecek füze saldırılarına karşı korunmasını zaruri kılıyor. ABD'ye diyoruz 'bize Patriot verin', 'vermem.' Neden olmaz, 'Siz PKK ve YPG ile savaşıyorsunuz' aslında dilinin altındaki bakla bu. 'Sen onlarla savaştığın için ben sana vermem. Ben bunu Ruslardan alacağım.' Alamazsın. Yok böyle bir şey" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin kimseye muhtaç olmayacağını ifade eden Kurtulmuş, karşılarına hangi engel çıkarsa çıksın Türkiye'nin yükselişinin devam edeceğini söyledi.

Kurtulmuş, “"İnşallah Türkiye bu seçimlerde de bir kez daha istikrardan yana oy kullanıp, Recep Tayyip Erdoğan'ı, AK Parti'yi sandıklardan çıkardıktan sonra ülkemiz önemli hamleler yapmaya devam edecek ve kendi savunma sistemlerini kuracaktır. Türkiye eski Türkiye değil. Nasıl ki her darbede 'Höt' deyip kaçacak bir siyasi irade yok ise herhangi bir ambargo tehdidinden korkup, tırsacak bir siyasi kadro da yok. Biz ABD ile de Rusya ile de eşit olarak konuşuruz. Sen ABD isen ben Türkiye'yim, sen Rusya isen ben Türkiye'yim. Dostluk, ittifaklar başımız üstüne. Kimseyle kavga etmez, kimseyle sorun çıkarmayız. Ancak sorun çıkaranlar da sorun çıkaracaklar diye tehditlerinden yılmayız." Diye konuştu.

Türkiye'yi IMF muhtaç etmeye çalışanların olduğuna dikkati çeken Kurtulmuş, "Bu millet, nasıl nasıl antidemokratik yollarla, meydanlarda, sokaklarda Tayyip Erdoğan'ın önünün kesilmesine müsaade etmediyse Erdoğan karşıtı ittifakların sandıklarda da başarılı olmasına müsaade etmeyecek. Yani oylarıyla, AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ı sandıklardan açık ara önde çıkararak, Türkiye'nin önünü açacaktır." Şeklinde konuştu.

Kurtulmuş, "Bizim yaptığımız ittifakın bir anlamı var. Ülkenin çıkarları noktasında hep ortak noktada durduk mu durduk. Ancak karşımızdaki dört tane partinin bir noktada buluşması mümkün mü? Ortak noktaları var mı? Var, Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin. Tek buluştukları ortak nokta burasıdır." İfadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından 15 Temmuz Şehitleri Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Kurtulmuş, merkezde incelemelerde bulundu ve bowling oynadı.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[7 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-03-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE