'HAYIRDA HAYIR VAR'

Yazdır
Paylaş
Cumhuriyet Halk Partisi Sinop il Başkanı Barış Ayhan, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum öncesi açıklamalarda bulundu. Ayhan, referandum sürecinin AKP-CHP çekişmesine dönüştürülmek istediğini belirterek, ilimizde yaşanan bazı gelişmelerle ilgili konuştu.
'HAYIRDA HAYIR VAR'
Tüm Türkiye 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Halk oylamasına kilitlenirken, ilimizde bulunan gerek iktidar gerekse muhalefet partileri bu süreçte neden evet neden hayır denmesi gerektiği üzerinde duruyor. Referandum süreci ile ilgili olarak bir basın açıklamasında bulunan CHP İl Başkanı Barış Ayhan, bu süreçte son günlerde ilimizde yaşanan bazı gelişmelere değindi.


Barış Ayhan, son günlerde ilimizde yaşanan siyasi gelişmeler hakkında basın aracılığıyla kamuoyunun bilgilendirilmesi ihtiyacı doğduğunu vurgulayarak; “Gerek sosyal medyada gerekse ulusal basında gündemi meşgul eden görüntülerle ilgili olarak son derece rahatsız olduğumuz bilinmelidir Ancak bizleri asıl rahatsız eden ilimizin isminin bu ve benzeri münferit olaylarla birlikte anılmasıdır. Siyasi iklim olarak tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde karşılıklı yürüttüğümüz siyasi faaliyetlerimiz yine aynı şekilde devam etmesi en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu.


SÜREÇ AKP-CHP ÇEKİŞMESİNE DÖNÜŞMEMELİ
Türkiye’nin önemli bir referandum sürecinden geçtiğini ve bu sürecin de AKP-CHP çekişmesine dönüşmesine asla izin vermeyeceklerini vurgulayan Ayhan; “Bir ulusal kurtuluş mücadelesi olarak gördüğümüz referandum sürecinin AKP-CHP çekişmesine dönüştürülme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Gündemi meşgul eden görüntülerin AKP’nin yine kendi yöneticileri tarafından çekildiği ve kamuoyuna servis edildiği açıktır. Partimizle hiçbir ilgisi olamayan bu gelişmelerin, AKP’nin kendi içerisindeki siyasi gelişmelerin bir ürünü olduğu açıktır. Mevcut parlamenter sistemimizin revize edilerek güçler ayrılığı ilkesinin daha belirgin hale getirebilmek gibi bir görevimiz dururken, tek adam rejimin özlemini çekenlere karşı, demokrasimizi ve çocuklarımızın geleceğini korumak adına yoğun bir gündem ile gece gündüz çalışırken bu ve benzeri parti içi siyasi rant kokan olaylarla uğraşmak gibi bir lüksümüz olmadığı açıktır” dedi.

 

BİZ İŞİMİZE BAKIYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Sinop Gençlik Kolları’nın CHP Genel Merkezi’ne yolladığı ‘evet gazetesine’ de değinen Barış Ayhan; “AKP Gençlik Kolları’nın Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na evet gazetesi göndermekle harcadıkları zamanı ve enerjilerini bu tür görüntüler ile parti içi rant sağlama telaşında olan yöneticilerini tespit ederek toplumda yanlış bir algı yaratılmasını engellemeye harcasalar; topluma hizmet adına çıktıkları yolda daha başarılı olacakları inancındayım.

 

HAYIR’DA HAYIR VARDIR
Bu tür münferit olaylar ile toplumda korku ve telaş yaratma arzusunda iseniz kuvayi milliye ruhuyla mücadele eden örgütümüzü ve yedi düvele karşı savaşan ve ülke kuran bir milletin evlatlarını korkutamayacağınızı da bilmeniz gerekir. Hayır’da hayır vardır” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[794 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-10]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE