HAYVAN AŞILAMA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazdır
Paylaş
HAYVAN AŞILAMA ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Sinop’ta Hayvan Hastalıkları ile Mücadele çalışmaları kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvanların aşılama ve sağlık tarama çalışmaları gerçekleştirildi.

İlimiz genelinde yürütülen Hayvan Hastalıkları ile Mücadele çalışmaları ile ilgili olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada hayvan sağlığının korunmasında; koruyucu hekimliğin ucuz ve iyi sonuçlar veren bir çalışma biçimi olduğu, hayvancılık sektörünün koruyucu hekimliğe yönlendirilmesinin stratejik öneme sahip bir konu olduğunun altı çizildi.

Bu çerçevede, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım ve Orman Bakanlığınca belirlenen programlar kapsamında 2019 Yılının ilk 5 ayında 95746 büyükbaş hayvana Şap Aşısı, 1373 büyükbaş hayvana Şarbon Aşısı, 5966 Küçükbaş hayvana Koyun Keçi Brusellozu Aşısı, 8204  Küçükbaş Hayvana Koyun-Keçi Çiçek Aşısı, 8845 Küçükbaş Hayvana Koyun Keçi Vebası Aşısı, 1321 kedi köpek Kuduz Aşısı, 6856 Büyükbaş hayvana Sığır Çiçeği (LSD) Aşısı, 5219 Buzağıya Sığır Brusellozu Aşısı ve 100171 çeşitli türde hayvanlara Sağlık Tarama çalışmaları yapıldığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada ayrıca Hayvan Hastalıkları ile Mücadele çalışmalarının, çiftçilerin bilinçlenmesi ve personellerin gayreti ile en etkin şekilde sürdürüldüğünü belirterek, yetiştiricilere bereketli ve bol kazançlı bir yıl temenni edildi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[56 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-06-21]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE