Heyelan Yolları Kapattı, Özel İdare Açtı

Yazdır
Paylaş
Sinop İl Özel İdaresinin heyelan olan bölgelerdeki mesaisi aralıksız sürüyor.
Heyelan Yolları Kapattı, Özel İdare Açtı
Özel İdare Ekipleri, Sinop’ta yoğun geçen kış mevsiminin ardından, hava sıcaklıklarının artması ve karların hızlı erimesinden kaynaklı oluşan heyelanların izlerini siliyor.

 

118 köy yolunda heyelandan zarar gören alanlarda çalışmalar devam ederken, heyelanlardan etkilenen köylerde taş tahkimat ve dolgu işlemleri yapılarak, toprak kayması önlemeye çalışılıyor.

118 AYRI NOKTADA HEYELAN

İl Özel İdare Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, “465 köyü bulunan Sinop’ta son yılların en yoğun kar yağışları sonrasında yağmur ve hava sıcaklığının artması nedeniyle il genelinde 118 köy yolumuzda heyelan ve toprak kayması yaşandı.” dedi.

Aşırı yağışların neden olduğu heyelanın can ve mal kaybına yol açmadığını söyleyen Çınkıl, heyelan nedeniyle köy yollarının belli bölümlerinde yer yer çatlakların oluştuğunu belirtti. 

Genel Sekreter Yahya Çınkıl, heyelanın sebep olduğu yıkım ve zararın tespitinin yapılarak gereken çalışmaları yaptıklarını söyledi.

“KISA ZAMAN İÇİNDE ÇALIŞMALARI TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ”

Kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı alan ilçelerimizde yüksek kesimlerde kar yüksekliğinin 2 metreyi aştığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, "İlimiz kış mevsimi boyunca yoğun kar yağışı aldı. Bazı bölgelerimizde kar yüksekliği 2 metreyi aştı. Hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber karlar da hızlı bir şekilde erimeye başladı ve birçok noktada heyelanlar oluştu. Ekiplerimizce sahada yapılan incelemelerde 40'ı büyük çapta toplam 118 köy yolunda heyelan ve toprak kayması tespit edildi. Bazı noktalarda hala zemin hareketliliği devam ediyor. Çöken yolları onardık ve kapanan yolları açıyoruz. Diğer noktalarda da gerekli güvenlik önlemlerini aldık. Kısa zaman içinde heyelanlardan ve toprak kaymalarından etkilenen tüm bölgelerimizde özellikle AFAD İl Müdürlüğümüzle birlikte koordineli bir şekilde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışarak sıkıntıları gidermiş olacağız." dedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[291 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-04-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE