Hiç yenilmeden Türkiye birincisi oldular

Yazdır
Paylaş
Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı Ankara düzenlenen Final grubunda oynadığı 5 maçın tümünü kazanarak 2016-2017 Bölgesel Lig Şampiyonu oldu.
Hiç yenilmeden Türkiye birincisi oldular
Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübünün  Başkanı Rasim Ruhi Gökmenoğlu bu çok anlamlı birinciliğin ardından "Ben demiyorum. Kupanın üzerinde öyle yazıyor. Teşekkür ederim gençler. Öz be öz alt yapı çocukları bunu başaran. Öyle tribünde oturupta ahkam kesmeyle olmuyor bu işler. Ciddi anlamda katkı yapmak isteyenlere kapımız daima açık. Amma velakin bık bık konuşanlara artık dur deme zamanı. Herkes haddini bilecek ve oturup gençleri seyredecek. Yeniliriz ya da yeneriz. Hiçççç önemli değil. Önemli olan gençler ve abilerin kaynaşıp güzel şeyler ortaya koyması. Kulübümüzün hiç bir elemanı kendi egosunu tatmin etmek için oynamaz oynayamaz. Bık bık edene rastlar isem bu sefer sessiz kalmam biline. Artık Sinop'ta spor için birlik olma zamanı. Yapabileceğine inanan herkes ile beraber hareket ederiz." diyor.  
 
Başkan Rasim Ruhi Gökmenoğlu, "Biz bu yola kendi alt yapımızdan yetişen gençler ile çıktık ve elden geldiğince onlar ile devam edeceğiz. Gençlerimizin başında onlara yol gösteren Şükrü Sert, Aydın Kandemir ve Fuat Özyürük hocalarıma, takımda abilik yapan diğer oyuncu arkadaşlara , emeklerini veren gençlerimize ,yönetici arkadaşlarıma ve bu takımı uzun yıllar bir arada tutan dostum Veli Tok' a veee en önemlisi Sinop'ta Hentbol için herşeyi yapan Bülent Kalkanlı (Bananeu Aşkım) kardeşime çok teşekkür ederim." dedi.
 
Sinop Gençlerbirliği Spor Kulübü Erkek Hentbol Takımı 19-22 Haziran tarihleri arasında yapılan Bölgesel Lig yükselme grup maçları sonunda grup lideri olarak 29 Haziran - 02 temmuz tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan Final grubuna gitmeye hak kazandı ve Ankara'da birinciliklerde tüm rakiplerini yenerek 2016-2017 Bölgesel Lig Şampiyonluğunu elde etti.
HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[319 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-07-05]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE