HİKMET TOSUN GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ

Yazdır
Paylaş
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen atama ile Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinden alınan Hikmet Tosun, göreve iadesi için açtığı davayı kazandı. Tosun, yeniden Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü oldu.
HİKMET TOSUN GÖREVİNE GERİ DÖNDÜ
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun'un 12 yıldır başarıyla sürdürdüğü görevinden 19.4.2016 tarih- 2016/203 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan sürpriz bir kararla alınmıştı.

Bakanlığa Kültür Uzmanı olarak atanan Hikmet Tosun'un açtığı dava büyük bir hızla sonuçlandı. Ankara 4. İdare Mahkemesi'nce verilen 6.9.2016 tarih ve Esas no: 2016/2848 sayılı karar gereği Hikmet Tosun görevine iade edilirken; bu göreve şuan vekalet eden Samsun Canik Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Göz de asli görevine iade edildi. 

SİNOP ALAN YÖNETİMİ ÇALIŞMALARI VE PROJELER DURDU
Türkiye'nin en önemli projelerinden biri olan Sinop Alan Yönetimi'ndeki etkin çalışmalar ve yürütülen diğer projeler Nisan ayı itibariyle Hikmet Tosun'un görevden ayrılmasıyla birlikte duraklamaya geçmişti. Aralık ayı başı itibari ile İl Müdürlüğü görevine tekrardan başlaması tahmin edilen Hikmet Tosun’un, Sinop’ta yarım kalan ve tamamlanamayan başta Alan Yönetimi Projesi gibi yatırımlara hız vermesi bekleniyor.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1460 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-11-10]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE