HİZMET ETMEK DE BİR İBADETTİR!

Yazdır
Paylaş
Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek; “Şehircilik anlamında, belediyecilik anlamında Erfelek’te yapılmayan kalmadı. Ben de bu memlekete hizmet etmekten iftihar ediyorum, mutluluk duyuyorum.” dedi.
HİZMET ETMEK DE BİR İBADETTİR!
2 dönemdir Erfelek’te belediye başkanlığı yapan Muzaffer Şimşek, geride bırakmak üzere olduğumuz 2016 yılını gazeteniz Sinop Pusulası’na değerlendirdi. Şimşek, hizmet etmenin de bir ibadet etmek olduğunu vurgulayarak; “Ben her zaman şunu söyledim çalışma arkadaşlarımla birlikte, ibadet etmek sadece namaz, abdest almak ya da dini vecibelerini yerin getirmek değildir. Vatandaşlarımıza hizmet vermek, hizmet etmek en büyük ibadetlerden birisidir” dedi.


Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, ilçede yolların asfaltlanmasından parke taş döşenmesine, yeni imar planından kanalizasyon ve içme suyuna, Şehitlik’ten parklara, araç parkurundan yeni terminal binası ve kestane pazarı projesine kadar yaptıkları her hizmeti gazetemiz ile paylaştı.

ERFELEK BELEDİYESİ BU SENE BİR ŞANTİYE GİBİYDİ
2016 yılının belediye olarak çok planlı, programlı çalışmalarla geçtiğini ve bu yıl ilçenin adeta bir şantiye gibi olduğunu belirten Şimşek; “2016 yılı Erfelek belediyesi için çok planlı, programlı bir çalışma ortamı ile geçti. Çok güzel hizmetler yaptık ve yapılmaya devam ediyor. Erfelek Belediyesi bu sene adeta bir şantiye gibiydi. Benim hep şöyle bir kuralım oldu; bir projeyi yaptıktan sonra kaynağını bankaya yatırmadan, projelerini hazırlamadan hiçbir işi yapıyorum demedim. Yaptıktan sonra vatandaşlarımıza, basına bunu teşhir ettik. Bu sene çok önemli projeler hayata geçirdik. Ve önümüzdeki yılın projelerimiz ile ilgili de kaynak çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

İMAR PLANI MÜJDESİ
Şimşek, yaklaşık 3.5 yıldır üzerinde çalıştıkları Erfelek İmar Planı Projesi’nin artık bittiğinin müjdesini vererek bu imar planı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Planı hazırlarken ilgili olan herkesi belediyeye çağırarak hazırladıklarını kaydeden Muzaffer Şimşek, bu imar planından Erfelek halkının memnun kaldığını belirterek; “Bu yıl yaptığımız en büyük işlerden bir tanesi Erfelek yeni bir imar planına kavuştu. İmar planı bitti. Bu planı 3.5 senede hazırladık. Ve biz bu imar planını yaparken yıllardan beri mağduriyet yaşamış vatandaşları çağırdık, belediye meclis üyelerimizin hepsini çağırdım. İller Bankası’nı, yüklenici firma ve ilgili vatandaşların hepsini çağırdım. Hep birlikte bir çalışma yaptık. Şunu temin ederim ki; öyle bir imar planı çıkardık ki itirazlarda sadece 15-16 tane itiraz oldu, bunlar da jeolojik etütlere göre bir kat ya da iki kat olan yerlere vatandaş 5 kat istemiş. Bunların olmayacağı belli zaten. Ya da 7 metrelik yol geçiyor evin önünden ve 7 metrelik yola 5 kat izni verilemez. Bu gibi itirazlar oldu sadece.

BÜTÜN ERFELEK HALKI YENİ İMAR PLANINDAN MEMNUN KALDI
Bizler de tabi bunlar İller Bankası’nın teknik açıklamaları ile cevap verdik ve hiçbir zaman da bir vatandaşımız bile mahkemeye gitmedi. Bütün Erfelek halkı yeni imar planından memnun kaldı. Nüfusumuzu 10 bin olacak şekilde imar planı yaptık ve alt yapısını da bitirdik” ifadelerini kullandı.

3,5 SENEDE 135 BİN M2 KİLİT PARKE
Başkan Şimşek, ilçede altyapı ve üst yapı çalışmaları kapsamında verdiği bilgilerde; “24 km kanalizasyon bitti, suyumuz bitti, yer altının yağmur suları bitti ve şehir içinde açılan yollarda kilit parke yapmadığımız bir tane yol kalmadı. Toplamda 3.5 senede 135 bin metrekare kilit parke yaptık yollarımıza” diye konuştu.

ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNLARI TAMAMEN BİTMİŞ DURUMDA
İlçede alt yapı ve üst yapı olmak üzere hiçbir sorunun kalmadığını ifade eden Şimşek; “Dedik ki; yol medeniyettir. Belediye demek su demek, içme suyumuz tamam, çöp arıtma ve bertaraf sistemimiz çalışır durumda, suyumuzu sorunsuz bir şekilde musluklarımızdan içebiliyoruz. Alt yapıyı tamamen bitirdik. Artık Erfelek’in altyapı ve üstyapı sorunları tamamen bitmiş durumda. Bu sene bunların yanında toplamda 45 bin metrekare şuanda devam ediyor kilit parke çalışmalarımız” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK!
Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek, tüm bu çalışmaların yanında Şehit ve Gazilerimizi de unutmadıklarını, mevcut şehitliği tekrardan düzenleyerek daha güzel bir görünüme kavuşturduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi; “Bu çalışmalarımızın yanında şehit ve gazilerimizi de unutmadık tabi ki. Onları da minnetle yad ediyoruz. Erfelek ilçemizin 9 tane şehidi var. İlk geldiğim dönemde şehitlik yapmak amacıyla Jandarma Genel Komutanlığı’ndan eski jandarma karakol binasını almıştık. Ve tabi buranın da bakıma ihtiyacı vardı. O zaman ki ekonomik olanaklarımız çok iyi değildi. Orayı biz bu sene yeniden revize ettik ve buradaki çalışmalarımız bitti.”

AHMET MUHİP DRANAZ PARKI BİTTİ

İlçede vatandaşların sosyal alan ihtiyaçlarını karşılayacak yeni alan projelerini yaptıklarını kaydeden Şimşek, bunlardan bir tanesi olan Ahmet Muhip Dranaz Parkı’nın bittiği müjdesini verdi. Buraya ayrıca 180 tane ağaç diktiklerini belirten Şimşek, park ile ilgili verdiği detaylarda; “Burayı kafeteryası, oturma yerleri, havuzu ile sosyal bir merkez haline getirdik. Her hafta sonu burası vatandaşlarımızın akınına uğruyor. Burada bir tek parkın etrafındaki yolda asfalt işi kaldı, bunu da Sinop Belediyesi’nden aldığımız asfalt ile önümüzdeki günlerde tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

O MAHALLENİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Başkan Şimşek, ilçede yer alan Göktaş, Toplu mahallelerinin kanalizasyon çalışmaları ile ilgili paylaştığı açıklamasında; “Burasının yol, su ve kanalizasyon işleri bitmiş idi geçen dönem. Ancak, yukarı Toplu mahallemiz vardı burası iki aşamalı mahalle. Buranın kanalizasyonu ikinci kademede olduğu için şehir şebekesi yapılırken yapılamadı. Biz oraya yaklaşık 700 metrekare kanalizasyon şebekesi çektik, şehir sistemine bağladık. Buranın yolunun tamamını, mahalle araları da dahil asfaltını yaptık, şehir suyu çıkmıyordu buraya, iki tane depo yapıp bu mahallenin de su sorununu çözdük” ifadelerine yer verdi.

BELEDİYE DEMEK ARAÇ DEMEK
Bu sene en önemli yaptığımız hizmetlerden birisi de araç filomuza yeni araçlar kazandırmak oldu. 250 bin TL’ye mal oluyor yeni hidromek aldık iş makinesi ikinciyi aldık. Böylece Erfelek Belediye garajında hizmet araçlarımızın sayısı 21’e yükselmiş oldu. Ve tamamı 4 tanesi itfaiye olmak üzere tamamı yenilenmiş oldu. Bu sene yaklaşık 1 milyon TL civarında iş makinesi da dahil Erfelek’e artı hizmet sunmuş olduk.

KESTANE PAZARI KURMAK İSTİYORUZ
Muzaffer Şimşek, ilçeye kazandırmak istedikleri bir başka önemli proje olan kestane pazarı projesinin de müjdesini verdi. Şimşek, eğer erken seçim olmaz ise ilçeye kestane pazarı kazandırmak istediklerini söyledi. Mevcut pazarın geçtiğimiz kış yaşanan olumsuz hava şartları nedeni ile hazar görüp yıkıldığını hatırlatarak, böyle bir proje hazırladıklarını ve bu pazarın yanına da yeni bir sebze pazarı daha kurulacağını sözlerine ekledi.

OTOBÜS TERMİNALİ YAPILACAK
Başkan Şimşek, yıllardan bu yana ilçenin önemli sorunlarından birisi olan otobüs terminali projesinin de yeni imar planı dahilinde hazır olduğunu belirterek; “Bir de Erfelek’in en büyük problemlerinden birisi olan otobüs terminali projemiz var. Yeni imar planında otobüs terminali projemizi, yerimizi belirledik. Planımız onaylandı. 5000 metrekarelik alanda bu terminal yapımını gerçekleştireceğiz. Erfelek ölçeğinde yapacağız terminali. Burayı en kısa zamanda bitireceğiz” diye konuştu.

BİR LİRANIN HESABINI SORARIM
Şimşek, belediye olarak çalışanlara hiçbir borçlarının olmadığını ve belediyecilikte 1 liranın bile hesabını sorduğunu ifade ederek; “Belediyecilikte bir liranın hesabını sorarım. Bizim şuanda ne belediye çalışanlarına ne ikramiye ne de maaş borcumuz bulunmamakta. Çalışanlarımıza maaşlarını ve ikramiyelerini her zaman gününde yatırırız. Erfelek halkını seviyorum. Şu kapıdan giren kim var ise kim gelirse gelsin hiçbir zaman boynu bükük geri çevirmedim. Vatandaşımız için yapılabilecek her şeyi imkanlar dahilinde her zaman yaptım” dedi.

MODERN BİR GÜREŞ ALANI KAZANDIRACAĞIZ
Muzaffer Şimşek, 15 Temmuz’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminden sonra ülkenin büyük bir sıkıntıyı atlattığını ve Sinop Belediyeleri olarak hiçbir müzikal etkinlik yapmadıklarını, sadece güreş etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. Şimşek, ilçeye amfi güreş alanı kazandırmak için geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile görüştüğünü ve projeyi bizzat teslim ettiğini belirterek; “Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a gittim. Antik tiyatro şeklinde bir güreş alanı ile ilgili olarak proje hazırladık. Bu projeyi bakanımıza milletvekillerimizin aracılığıyla bizzat elden teslim ettim. İnşallah bu projemiz hayata geçerse antik tiyatro şeklinde, kale duvarları gibi kapalı değil, yeşili koruyacak şekilde bir güreş alanı yaptırmayı istiyoruz” sözlerine yer verdi.

BAYANLAR İÇİN SOSYAL TESİS
Başkan Şimşek, son olarak ilçedeki sosyal aktiviteler için de proje ve çalışmalarının olduğunu ve Erfelek’te sosyal yaşam için her zaman çalıştıklarını belirterek; “Bizim biliyorsunuz sinema ve konferans merkezimiz var. Burada kış aylarında her hafta sinema gösterimleri oluyor. Sık sık sanat müziği, halk müziği, tiyatro tarzı etkinlikler getiriyoruz. Gençlik Merkezimiz var belediye binamızın üst katında burada birçok faaliyetimiz mevcut. Burada yapılan etkinlikleri Kültür Merkezi’mizde teşhir ediyoruz. Hanımlara sosyal tesis yaptık. Ve hanımefendilerimiz burada hep birlikte günlerini, oturmalarını burada gerçekleştiriyorlar, çaylarını burada demliyorlar. Hanımlarımız kışın burada bunalmıyor. Herkes de mutlu ve memnun” diye konuştu.
Muzaffer Şimşek, göreve geldiği günden bu yana Erfelek’e hizmet etmeyi ilke edindiklerini vurgulayarak, bundan sonra da ilçe için gerekli her türlü çalışmayı yapacaklarını kaydetti.
Haber: Emrah GÜNEY
 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[826 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-10]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE