HOCADAN 'ZARF' SİTEMİ!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşandı. Özürlü ve yoksul bir vatandaşın vefatı sonrası gerçekleştirilen defin işleminde Kur’an okuyan hocalardan birine zarf yetmeyince hoca bu duruma tepki gösterdi. Trajikomik olay mahalle muhtarının İl Müftülüğü’ne verdiği dilekçe ile ortaya çıktı.
HOCADAN 'ZARF' SİTEMİ!
Geçtiğimiz günlerde, komşuları ve muhtar tarafından kaldırılan İncedayı Mahallesi’ndeki özürlü ve yoksul bir vatandaşın cenazesinden sonra ilginç bir olay yaşandı. Cenazede Kur’an okuyan hocalardan birine para zarfı yetmeyince, para alamayan hoca, İncedayı Mahallesi camii görevlilerini arayıp kendisine para zarfı verilmediğini söyleyerek kızgınlığını belirtti. Bunun üzerine İncedayı Mahallesi muhtarı Yavuz Gül, bir dilekçeyle Müftülüğe başvurarak “Bu hoca, neredeyse bizleri icraya verecek” diyerek, gereğinin yapılmasını istedi.

Muhtar Yavuz Gül, verdiği dilekçesinde 4 Ekim günü yaşanan olayı dile getirerek; “04.10.2018 Perşembe günü öğlen namazına mutaakip zatialinizinde atıldığı bir cenazemizin namazı kılınmıştır. Bu merhum mahallemizin en fakirlerinden tek bacağı kesilen bir kardeşimizdir. Bu kardeşimizin cenazesini mahalle sakinlerinin katkılarıyla masrafları karşılanarak kaldırılmıştır. Mezarlıkta dağıtılan zarflar yetmediği için bir hocamıza zarf verilememiştir. Bu görevlimizin definden sonra İncedayı Yeşil camii personelini arayarak kendisine zarf verilmediğini telefonla bildirmiş direk kendim alacaklı, bizleri de borçlu hükmüne sokmuştur. Bu hatırlatmadan sonra ikinci bir aşama olarak bizleri raya verir endişesi içindeyiz. Bu durumu bilgilerinize sunar, tasarrufunuza arz ederim.”

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[769 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-10-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE