İHALE İLANI

Yazdır
Paylaş
T.C. SİNOP (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/8 VESAYET SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İHALE İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :  Sinop, Merkez, Ada mah. 100 ada, 20 parsel, tarla vasfında taşınmaz, kısıtlı Zühal Aksoy’un 857/12288 hissesi.

Yüzölçümü:624 m2 ( tamamı)

Kıymeti: 56.500,00 TL (Zühal Aksoy’un hissesine isabet eden kısım)

KDV Oranı: %1

  1. Satış Günü: 16/10/2018 günü 09:30 – 09:45 arası
Satış Yeri: Sinop Sulh Hukuk Mahkemesi Kalemi

 

 

Satış şartları: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tesbit edilen 56.500,00 TL den aşağı olmamak üzere alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale fesdedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İhale 10 günlük süre içinde hakim onayı ile kesinleşecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları (kendilerine tebligat yapılamayan ilgililere de satış ilanı yerine geçerli olmak üzere ) ilan olunur. 12/09/2018                                                    182 nolu ilan

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1629 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-09-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE