İLK GÜN ŞOKU!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta balıkçılar, av yasağının kalkmasının ardından denize açıldı ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle kıyıya geri dönmek zorunda kaldı. Bazıları ise denize bile açılamadı.
İLK GÜN ŞOKU!
Av yasağının sona ermesiyle denize açılmayı planlayan balıkçılara hava koşulları geçit vermedi. Sinop’tan denize açılan balıkçılar olumsuz hava koşulları nedeniyle kıyıya geri dönmek zorunda kaldı. Trabzon’dan gelen ve Sinop Limanında bekleyen balıkçılardan Yusuf Akçay, “Havanın sert olduğu için heyecanla beklediğimiz palamut avcılığına çıkamadık. Şimdilik limanda yatıyoruz. Hava yumuşadıktan sonra denize açılacağız" dedi.

Son yıllarda av sezonu başlangıçlarının genelde böyle olduğunu ifade eden Sinop-Abalı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ömer Tuncer, ise yaptığı açıklamada, “Her şeyde bir hayır vardır. Rüzgar her ne kadar avcılık yapmaya izin vermese de bu, balığın bol olacağı anlamına gelir. Özellikle palamut avcılığı iyi geçecek. Arkadaşlarımız bu gece yeniden açılmak için hazırlıklarını yapıyor. Hava şartları uygun olursa inşallah bu sefer bol miktarda balık avlayıp limana dönecekler. Umudumuz devam ediyor” diye konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[516 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-09-02]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE