İLMEK İLMEK EMEK MEHMETÇİĞE DESTEK

Yazdır
Paylaş
Sinop’un Gerze ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mehmetçiğe destek için ‘İlmek İlmek Emek, Mehmetçiğe Destek’ projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında öğrenciler askerler için atkı örüp mektup yazdı.
İLMEK İLMEK EMEK MEHMETÇİĞE DESTEK
Gerze ilçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri örnek bir projeyi hayata geçirdi. Edebiyat Öğretmeni Çağlar Sarıtaş ve Arapça Öğretmeni Sümeyye Akın koordinatörlüğünde ‘İlmek İlmek Emek, Mehmetçiğe Destek’ projesi ile öğrenciler Mehmetçik için atkı ördü. İlmek ilmek ördükleri atkıların her ilmeğine de dualarını katan öğrenciler, duygularını da kaleme döktü. Atkıların yanına termal tayt, çorap ve bere de ekleyen öğrenciler, Mehmetçiğin her zaman yanında olduklarını ifade ettiler.   Özenle hazırlanan hediyeler yapılan duanın ardından 2250 rakımlı Van Çatak Kayaboğazı Karakolu’nda görev yapan askerlere ulaştırılmak üzere kargoya verildi.

Okul Müdürü Zeki Sağır, her ay okul öğrencileri tarafından şehitlerimizin ruhuna hatimler indirildiğini belirterek, şehitlerimize bir kere daha rahmet diledi. Sağır, “Biz her zaman Mehmetçiğimizin yanındayız. Bu projede emeği geçen Çağlar Sarıtaş, Sümeyye Akın ve bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, destek veren, sponsor olan herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Proje koordinatörü Edebiyat Öğretmeni Çağlar Sarıtaş da,  “Askerimiz gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her yerde var. Yurt içinde depremde,  aynı zamanda çığ altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için de oradaydılar. Biz askerimizin yanında olduğunu göstermek için ‘İlmek İlmek Emek, Mehmetçiğe Destek’ projesiyle öğrencilerimize bu atkıları ilmek ilmek ördürdük. Bu atkıları ilmek ilmek örerken aynı zamanda dualarını da askerlerimize yolladılar. Van Çatak Kayaboğazı Karakolu’nda görev yapan askerlerimize bu atkılarımızı, berelerimizi ve çeşitli malzemelerimizi gönderdik. Mehmetçiğin yanında olduğumuzu göstermek istedik. Öğrencilerime bu projeden bahsedince çok heyecanlandılar ve gözlerindeki o ışığı görmek beni ayrıca çok memnun etti” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden Esma Nur Uysal da, “Atkılarımızı okulda boş zamanlarda, okul çıkışlarında okulumuzun kütüphanesinde ördük. Aynı zamanda örerken de Mehmetçiğimizden dualarımızı eksik etmedik. Ne kadar minnet duyduğumuzu dile getirmek istedik. Onlara mektuplar yazdık, Onlara olan hislerimizi duygularımızı anlattık. Her zaman onların yanındayız. Dualarımız onlarla” diye konuştu.

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[75 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-03-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE