İMAR PLANIMIZ SORGUSUZ SUALSİZ DEĞİŞTİRİLDİ

Yazdır
Paylaş
Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül; “Mevcut imar planlarının sorgusuz sualsiz değiştirilmesini doğru bulmuyoruz. Sinop’un tarihi geçmişine ve dokusuna saygı duyuyor ve bu kentte belediyecilik yapmanın zor olduğunu biliyoruz” dedi.
İMAR PLANIMIZ SORGUSUZ SUALSİZ DEĞİŞTİRİLDİ
Kültür ve Müzeler Müdürlüğü raportörleri Sinop programı kapsamında gerçekleştirdiği Belediye ziyaretinde Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem konusu ise imar planları ve arkeolojik sit alanları oldu.

Kültür ve Müzeler Müdürlüğü raportörleri ilimizde yaptığı incelemeler sonrasında Belediye Başkanı Baki Ergül'ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sinop’un imar planları ve arkeolojik sit alanları gibi konular ele alınırken Belediye Başkanı Baki Ergül, mevcut imar planlarının sorgusuz sualsiz değiştirilmesini doğru bulmadıklarını belirterek; “Sinop’un tarihi geçmişine ve dokusuna saygı duyuyor ve bu kentte belediyecilik yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Sakarya Caddesi’nin kuzeyinde kalan bölümde alınmış olan 5 kattan 3 kata düşürme ve %50 kullanım alanının azaltılması kararının şimdi de Sakarya Caddesi’nin Güney bölgesine uygulanmaya başlanması manidardır. Bu kentin belediye başkanı olarak halkımızın haklı isyanı doğrultusunda her türlü hukuki mücadeleyi sürdüreceğimi belirtmek isterim” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[671 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-11-08]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE