İSTANBULLULAR KESTANEYE DOYDU

Yazdır
Paylaş
Esenler Belediyesi, Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) işbirliği ile Esenler Dörtyol Meydanı’nda Kestane Festivali düzenled
İSTANBULLULAR KESTANEYE DOYDU
Esenler Belediyesi, Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) işbirliği ile Esenler Dörtyol Meydanı'nda Kestane Festivali düzenledi. 20 bin paket pişmiş kestanenin dağıtıldığı festivalde Esenler halkı kestaneye doydu.


Esenler Belediyesi, SİNDEF işbirliği ile Esenler Dörtyol Meydanı'nda 'Kestane Festivali' düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı festivalde vatandaşlara yaklaşık 20 bin paket pişmiş kestane dağıtıldı. Kestane alabilmek için sıraya giren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı ve Şirin Ünal ile birlikte kestane tezgahının başına geçerek vatandaşlara kestane dağıttı. Kestane ile yapılan yöresel lezzetlerin de sunumunun gerçekleştiği festivalde vatandaşlar kestaneye doydu. Festival kapsamında sahne alan sanatçılar, seslendirdiği yöresel şarkılarla vatandaşlara eğlenceli bir gün yaşattı.

"KESTANE MUHABBETİN BİR BAŞLANGICIDIR"
Festivale vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bugün kestaneye doyuyoruz. Kestane kebap yemesi sevap biliyorsunuz. Kestane muhabbetin bir başlangıcıdır ve özellikle evlerimizde ocakbaşı sohbetlerimizde en çok bize aracı olan ürünlerimizden bir tanesidir. İstedik ki bu muhabbeti biz bugün Esenler Dörtyol Meydanı'na taşıyalım ve gerçekten bugün bu muhabbeti meydana taşıdık. Gördüğünüz gibi binlerce kardeşimiz kestane kuyruğundalar. Biz kışa muhabbetle başladık. İnşallah muhabbetle devam edeceğiz. İnşallah bu meydandaki muhabbet ülkemize ve dünyamıza da yansır. Bugün Sinop'un kestanesi ile beraberiz. Sinoplu kardeşlerimizle beraberiz" diye konuştu.


İsmail Canbaş, Kestane Festivali'nin coşkulu geçtiğini belirterek, "Esenler Belediyesi kestanemizi halkımıza tanıtmak için güzel bir program yaptı. Gerçekten Sinop kestanesi de çok güzeldir. Bu arada vatandaşlarımız kestane alabilmek için sırada çok beklediler ama değer. Gerçekten kestane kebap yemesi çok sevap" dedi.
Kestanenin lezzetini çok beğendiğini belirten Ahmet Ünlü ise, "Sinop kestanesi için sıraya girdik, bekledik ve hemen aldık. Lezzeti çok güzel. Herkese tavsiye ederim. Sürekli olsa bu tür organizasyonlar çok güzel olur" dedi.

HABER ETİKET : kestane Sindef
HABER ETİKET : kestane Sindef
[1090 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-12-05]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE