KAHRAMANLARIMIZ KÜTÜPHANEDE ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Yazdır
Paylaş
Sinop'ta, 53.Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri başladı. Etkinlikler kapsamında Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce bir okulda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturuldu.
KAHRAMANLARIMIZ KÜTÜPHANEDE ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ
Sinop’ta, Kütüphane Haftası nedeniyle yapılacak etkinlikler düzenlenen törenle başladı. Valilik önündeki törende, Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Akarslan ile Sinop Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Alpay Tırıl, Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak saygı duruşunda bulunuldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, burada yaptığı konuşmada, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. Konferanslar, sunumlar, belgeseller, müzik dinletisi, ziyaretler ve kitap okuma etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerle de bir araya geleceklerini belirten Göz, "İl genelinde yapılacak olan etkinliklerde kütüphanelerin önemini hakkında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

53.Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturuldu. Açılış programında konuşan İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, emniyet teşkilatı olarak toplumun bütün sorunlarıyla yakında ilgilendiklerini söyledi. Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekiplerince "Mutlu şehrin mutlu çocukları" düşüncesiyle hazırlanan proje kapsamında Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda 15 Temmuz şehitleri anısına kütüphane oluşturulduğunu vurgulayan Dağdeviren; “15 Temmuz bizim için bir dönüm noktasıdır. FETÖ hain terör örgütünün bir kalkışması söz konusu oldu. O kalkışmada bu ülke için şehit düşenler oldu. Bizler de buraya onların adını vererek 15 Temmuz şehitler kütüphanesi diyoruz. Çocuk dediğimizde ilk aklımıza gelen tabi ki geleceğimiz. Benim bütün çocuklara tavsiyem okumalarıdır. Bu kütüphane de sizlerin okuması için bir araçtır. Ben kütüphanenin oluşturulmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 

Dağdeviren'in konuşmasının ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa, Vali Hasan İpek, İl Jandarma Komutanı Albay Şefaattin Serten, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[246 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-28]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE