'KAPIMIZ ARDINA KADAR AÇIK OLACAK'

Yazdır
Paylaş
AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, ‘Proje Tanıtım Toplantısı’nda projelerini kamuoyuyla paylaştı. Çöpcü, burada yaptığı açıklamada, “Bizler kapısını vatandaşa ardına kadar açan bir belediye anlayışıyla çalışacağız. Yeni nesil, genç bir yönetim anlayışıyla Sinop’umuza hizmet edeceğiz” dedi.
'KAPIMIZ ARDINA KADAR AÇIK OLACAK'
Cumhur İttifakı’nın Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpçü’nün proje tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Yardım- cısı Fuat Oktay’ın da katılımlarıyla Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, “Bugün burada yüreği Sinop için çalışanlar var. Bizim için belediyecilik gönül işidir. Millete hiz- metkarlıktır. Şehre duyulan bir sevdadır” dedi. “Bizim Sinop için hayallerimiz var” diyen Çöpcü, “Bizler kapısını vatandaşa ardına kadar açan bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağız. Gece gündüz demeden, mesai gözetmeksizin, insan ayrımı yapmadan herkese eşit bir şekilde hizmet edeceğiz. Çocuğun, gencin, yaşlının, emeklinin, darda ve zorda kalanın yanında olan bir be- lediyecilik anlayışını benimseyeceğiz. Konuşarak, din- leyerek, istişare ederek sorunlarımızı hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Alışılmış yerel yönetim anlayışı yerine, yeni nesil genç bir yönetim anlayışıyla Sinop’umuza hizmet edeceğiz. Üreteceğiz. Üretene de destek olacağız. Ve büyük hayallere gençlerimizle koşacağız. Kültürel miraslarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Hepsinden önemlisi Sinop’un yalnızca bugünü değil, geleceğini de inşa edeceğiz. Sinop için ben değil, biz olacağız. Çünkü bizim Sinop’u bir cazibe merkezi haline dönüştürmek, marka şehir yapmak ve bölgesinde öne çıkan bir kent yapmak gibi bir hayalimiz var. İşte bu yüzden gönül belediyeciliği için yola çıkıyoruz. 31 Mart’a kadar da durmadan, kapı-kapı dolaşacağız ve 31 Mart’ta kazanan biz olacağız” şeklinde konuştu

Konuşmasının son bölümünde Çöpcü sinevizyon ve 3 boyutlu animasyonlar eşliğinde hazırlanan projelerini anlattı. Ali Çöpcü; Sinop Yaşam Merkezi, Sinop Çevre Yolu, Otoparklı Kent Meydanı, Sakarya Cad- desi İyileştirmesi, Çekek Yeri ve Modern Ma- rina, Sinopspor Tesisi, Mahalle olan köylere imar, alt yapı ve doğalgaz, Buzhane binasının denizcilik müzesine dönüştürülmesi ve eski hal yeri restorasyonu gibi projeleri 3 boyutlu animasyon filmiyle birlikte gösterdi. Programa katılan Cumhurbaşkanı Yardımcı- sı Fuat Oktay ise yaptığı konuşmada, tarım- sal kalkınmaya her zaman öncelik verdikle- rini Türkiye’nin tarımsal hasıla bakımından şu anda Avrupa’da birinci sırada olduğunu vurguladı. Milli tarım projesi ile tarımsal ithalatı azalta- rak ihracatı arttırıp tarımsal hasılayı daha da yükselteceklerini vurgulayan Oktay, “İhra- cattaki şahlanışımız da sürüyor. Geçen yıl 168 milyar ihracat rakamı ile Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. İhracatımız, geçen yılın şubat ayına göre yüzde 3,7 artışla 14 milyar 312 milyon dolara ulaştı. Aynı zamanda ithalatımız da yüzde 18,7 azalışla 16 milyar 161 milyon dolara ge- riledi. Yani dış ticaret açığımız azalıyor.” dedi. Oktay, enflasyonda düşmenin sürdüğünü, ekonomideki düzelmenin ve rahatlamanın güçlenerek sürdüğünü anlattı. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleş- tikçe, bundan 82 milyon vatandaşın tama- mının, 81 vilayetin her birinin payına düşeni alacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Yardım- cısı Oktay, “Yeter ki siz birliğinizi, beraber- liğinizi, dayanışmanızı güçlü tutun. Bu yolda birlikte el ele, omuz omuza yürüme- ye devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

REFORMLARI HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin her geçen gün daha da pekişe- rek başarıyla yürümekte olduğunu belirtti. Oktay, “2002’de başlattığımız ve bugüne kadar kararlılıkla sürdürdüğümüz mil- lete hizmet seferberliğini önümüzdeki seçimlerde bir üst aşamaya taşıyacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, de- mokraside ve ekonomide Türkiye’yi dün- yanın en ileri ülkeleri seviyesine çıkarta- cak reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Oktay, 31 Mart seçimlerini de başarıyla tamamlayarak ülke ve millet olarak 4,5 yıllık dönemde, hedeflere daha da odaklanmış bir şekilde ilerleyeceklerini vurguladı.

HATAY BELEDİYE BAŞKANI’NIN SÖZLERİ

Bu dönemde atacakları adımları gelecek nesillere emanet edecekleri 2053 ve 2071 vizyonları açısından da son derece önemli olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şunları kaydetti: “Bu sebeple şehirlerimizin vizyonsuz ve plansız bir şekilde işi gönülden yapmayanların elinde harap olmasını izleyemeyiz. ‘Oy yoksa hizmet de yok’ diyen Hatay Belediye Başkanı’nın düştüğü garabet tutum, bizlere yakışmaz. Unutmayın ki bu milletin değerlerine sahip çıkamayanlar şehircilik mirasına hiç sahip çıkamazlar. Bu bilinçle 31 Mart’a ‘memleket işi gönül işi’ diyerek yürüyoruz. İl ve ilçelerimizde gönül belediyeciliği kazandıkça inşallah ülkemizin yarınları daha da aydınlana- caktır. Bakanlıklarımızdan belediye bi- rimlerine kadar şehirlerimizle ilgili tüm planları, projeleri, yatırımları, hizmetleri bizler de yakından takip edeceğiz. “ Oktay, başkan adayları Ali Çöpçü’nün Sinop’ta yeni bir sayfa açmaya hazırlandığını belirterek, “31 Mart’ta Sinop gönül belediye- ciliğine ‘evet’ dediği zaman nelere kavuşacak biliyor musunuz? Sinop, layık olduğu hizme- te, yatırıma ve icraata kavuşacak.” şeklinde konuştu.

KENTE 17 YILDA YAPILAN YATIRIMLAR

Sinop’a son 17 yılda toplam 14 milyar lira yatırım yaptıklarını aktaran Oktay, kentte eğitimden sağlığa ulaşımdan altyapıya gerçekleştirdikleri yatırımları anlattı. Sinop’ta mevcut okulları yenilemekle kalmadıklarını, yeni okullar, derslikler inşa ettiklerini belirten Oktay, bugün 9 fakültesi, 6 meslek yüksekokulu ve 11 bin öğrencisiyle bölgesinin çekim merkezine dönüşen Sinop Üniversitesini şehre kazandırdıklarını ifade etti. Oktay, sağlıkta 5 yeni tesis yapıldığını, bu alanda en yeni teknolojileri Sinopluların aya- ğına getirdiklerini söyledi. Kentte 2002 yılında sadece 4 kilometre bölünmüş yol bulunduğunu aktaran Oktay, Sinop’u diğer şehirlere bağlayan devlet yol- larını 315 kilometreye; ilçe, belde ve köyleri şehir merkezine ulaştıran il yollarını 258 kilometreye çıkardıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Böylece kente erişimi daha hızlı ve güvenli hale getirerek Sinop’taki kara yolu ağını 126 kilometresi bölünmüş yol olmak üzere 573 kilometreye ulaştırdık. Nereden ne- reye. Havalimanımızı yıllık 2 milyon yol- cu kapasiteli bir hale dönüştürmek için yeni bir terminal binası yaptık. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için Sinop’a büyük değer katacak olan Sinop Nükleer Santrali için 2013 yılında harekete geçtik. Sinop nükleer santrali tamamlandığında, yıllık 34 milyar kilovat elektrik üretimi gerçekleştirecektir. Yatırım demek istih- dam demek. Santralin inşası sırasında 12 bin kişiye, tamamlandıktan sonra da 3 bin 500 kişiye istihdam sağlamasını öngörüyoruz. Sinop Nükleer Santrali, hem ekonomimize ivme kazandıracak hem bölgeye değer katacak hem de ülkemizin enerji talebini büyük ölçüde karşılayacaktır.” Dedi. Programa, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun ve partililer katıldı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[710 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-03-07]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE