KARADENİZ; “TÜRKİYE'YE YÖNELİK BİR SALDIRI”

Yazdır
Paylaş
Artvin'e giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu çatışma ortasında kaldı. Olayda 1 asker yaşamını yitirirken 2 asker de yaralandı. Kılıçdaroğlu güvenli bölgeye taşındı.
KARADENİZ;  “TÜRKİYE'YE YÖNELİK BİR SALDIRI”
Türkiye dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna karşı gerçekleştirilen saldırı ile sarsıldı. Olayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, bu menfur saldırıyı kınadıklarını belirtti. Aynı zamanda Artvin Bölgesinden sorumlu CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvin gezisinde beraberinde olamadığının altını çizerek, "Genel Başkanımıza Artvin'in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı köyü yakınlarında açılan ateş aslında CHP konvoyuna yönelik bir saldırıdır. Türkiye'ye yönelik bir saldırıdır. Genel başkanımıza yönelik suikast haberlerinin geldiği biliniyor önlemin daha ciddi alınması gerekiyordu" dedi.

CHP’li Karadeniz, Sinop Pusulası'na yaptığı açıklamada, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Artvin'de düzenlenen saldırı için, roketatar ve ağır makinalı silahla saldırıldığına dikkat çekerek; “Ülkemiz adına acı verici bir durum ile karşı karşıya kaldık. Bu saldırı bizim teröre karşı dik duruşumuzla ilgili bir saldırıdır. Gerçekten çok üzücü bir durum yaşadık. Böyle bir şeyin olmaması gerekiyordu. Terörün her türlüsünü kınıyoruz. Ülkemiz dört bir yanda bu tür terör saldırıları ile karşı karşıya kalmış durumda. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak, vatandaş olarak ülkemizin bekası için gerekli olan her çabayı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ben biliyorsunuz Artvin ilinin de sorumlu milletvekiliyim. Artvin gerçekten sağduyulu bir ilimizdir, onlara da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Hainlerce yapılan bu saldırı demokrasimize, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine yapılmıştır. Ne Genel Başkanımız ne de bizler, doğru bildiğimizi söylemekten, huzur ve barış için mücadele etmekten geri durmayacağız. Genel Başkan'ımızı suikastin hedefi yapan kendisinin ve partimizin teröre karşı net tavrıdır. Genel Başkanımıza, demokrasimize, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Terörle bu ülkenin geleceğini kimsenin susturamayacağını bilmesi gerekiyor. Şehidimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: Emrah Güney

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1926 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE