KARADENİZ YANGINI AN BE AN TAKİP ETTİ

Yazdır
Paylaş
Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, önceki gün Durağan ilçesi Orta Köy Çatak Mahallesinde başlayan büyük orman yangınını yakından takip etti.
KARADENİZ YANGINI AN BE AN TAKİP ETTİ
Haber alır almaz hemen bölgeye hareket eden Karadeniz, gece geç saatlere kadar yangın bölgesinde kalarak müdahalenin gidişini izledi. Bölgeden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi de arayan Karadeniz, yangının büyüme ihtimalinin olduğu ileterek yangın yerine takviye ekip gönderilmesini istedi.

Sinop’un Durağan ilçesi Orta Köy Çatak Mahallesinde başlayan büyük orman yangını güçlükle kontrol altına alındı. Orman yangını ile ilgili çalışmalar sürerken yapılan çelişkili açıklamalar dikkat çekti. Sinop Valiliği saat 20:42’de yangının kontrol altına alındığı bilgisini paylaştı. Saatler 22.11’i gösterdiğinde ise valilik  ‘yangının tekrar alev aldığı açıklamasında bulundu.  CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz’in yangın bölgesine gelmesi çalışmalara katılması sonrası yangının kontrol altında olmadığını gerekli önlemlerin daha ivedi alınması gerektiğini açıklamasından sonra gelmesi dikkat çekti.

Karadeniz’in bakan ve genel müdürle görüşmesi sonucu yangın bölgesine daha fazla takviye ekip gönderilirken havadan müdahale için gece müdahalenin mümkün olmadığı yangının söndürülememesi halinde sabah için gerekli müdahalenin yapılacağı ifade edildi.

Karadeniz gece geç saatlere kadar yangın bölgesinde kalarak müdahalenin gidişini izledi.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Karadeniz, yangını söndürmek için mücadele eden ekiplere de kolaylıklar dileyerek bölgeden ayrıldı.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1138 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-08-05]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE