KESİK ELEKTRİK TEPKİSİ!

Yazdır
Paylaş
Sinop Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde bulunan İlay Turizm Eğitim Ticaret Sanayi AŞ. Defne Yaprağı İşleme Tesisi’nin sahibi Necati Öztaş, yaklaşık 10 gündür kesilen elektrik nedeniyle üretim yapamadığı söyledi ve OSB yönetimine ateş püskürdü.
KESİK ELEKTRİK TEPKİSİ!
Sinop Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 yıldır defne yaprağı işletmeciliği yaptığını belirten Necati Öztaş, kesilen elektrik nedeniyle 10 gündür üretim yapamadığını ve defne yapraklarının çürümek üzere olduğunu söyledi. Yaptığı açıklamada OSB yönetimini eleştiren Öztaş, “Bu yapılanın hukuki bir yanı yok, kılıf uyduruyorlar. Biz abonelik için tekrar müracaatta bulunduk. Fakat bizim aboneliğimizi yapmadılar. Elimizdeki yapraklar çürümek üzere. Bunları biz işleyemezsek çürüyecekler. Yazık. Biz günde 7 ton,  belki daha da fazla defne yaprağı işleyebiliriz. Önümüzde 120 günlük bir sezon var. 120 günde 840 ton yaprak işlenebilir. Bu 840 ton yaprağın 100 ton kadarını kuru yaprak 1200 kilosundan da defne yaprağının uçucu yağını yapabiliriz. Dolayısıyla burada büyük bir ekonomi kaybı var. 100 ton defne yaprağının ihracatçı için değeri en az 2 milyon lira. 1200 kg defne yaprağının uçucu yağının ise ekonomik değeri en az 500 bin lira. Toplam 2 buçuk milyon liralık ülke ekonomisine zararı var. Bu yönetici insanların umurunda değil. Onların tuzları kuru. Ve sadistçe bir yaklaşımla bize ceza vermeye kalkıyorlar. Aslında bize değil bu işten para kazanan 600 kişiye, köylüye ceza veriyorlar. İşçisine ihracatçısına ve ülke ekonomisine ceza veriyorlar” diye konuştu.

“Yapılan bu iş ahlaki ve hukuki değil” diyen fabrika sahibi Necati Öztaş, “Burada bazı yöneticiler var buradan bir parsel alıyor, yapıyor satıyor. Bir parsel daha alıyor, yapıyor satıyor. Bunlara sorun yok. Burada bir parsel bir oy demektir. Sinop’ta 40 tane yatırımcı varsa bunun 10 tanesi seçimlere gelmiyor. Kalıyor 30 kişi. 15 oy alan kazanıyor. Sistemi kurmuşlar yönetimi kimseye bırakmak istemiyorlar. Burada organize iyi yönetilmiyor” diyerek yönetimi eleştirdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[586 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-01-31]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE