'Kitap Fuarı'nda emeği geçenlere teşekkür ettiler

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta 15-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Kitap Fuarı sona erdi. Etkinliğin bitmesi ile ilgili olarak hafta sonu basın toplantısı gerçekleştirildi.
'Kitap Fuarı'nda emeği geçenlere teşekkür ettiler
Büyük Önder, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün 89 yıl önce Harf İnkılabını başlatmak için 15 Eylül 1928'de ilimizi ziyaretini esas alarak başlatılan Kitapla Buluşma ve Tanışma Günleri çerçevesinde düzenlenen kitap fuarı sona erdi. The Mill Cafe’de gerçekleştirilen fuar toplantısında bu organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı olanlara teşekkür belgeleri verildi. Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’ün de katıldığı toplantıda Kitap fuarı organizasyonunun başına yer alan Eğitimci-Yazar Erkan Turan, Kitap fuarına katkıda bulunan, sponsorluk yapan İşletme sahipleri ve temsilcileri ile bir araya gelerek teşekkürlerini iletti.

Turan, toplantıda yaptığı konuşmada; “Sevgili Sinop'lu İş-adamı,Otel-Restoran Sahibi kardeşlerim, Park ve bahçe işletmecisi arkadaşlarım; Sinop Basının Çok değerli temsilcileri; Büyük Önderimiz, Başöğretmenimiz Atatürk'ün, Harf İnkılabını (Devrimini) 2. başlatmak için 89 yıl önce, 15 Eylül 1928'de Sinop'umuzu onurlandığı günü baz alarak 15-22 Eylül tarihlerinde düzenlediğimiz " Kitapla tanışma ve buluşma Günleri" ve Kitap Fuarına çok büyük destek ve katkılar verdiniz. Değerli Belediye Başkanımız Baki Ergül'le görüştüm. Siz çok değerli hemşehrilerimize teşekkür etmek ve birer teşekkür belgesi sunmak, sizlerle buluşmak ve sohbet etmek istedik. Hepiniz hoşgeldiniz. Geleceği çok parlak olacak, Eğitim- Kültür- Turizm ve Üniversite Kenti olmayı hedefleyen Mutlu Kentimiz Sinop'un Kitaplarla daha da mutlu olacağını düşündük ve bir haftalık Kitap Fuarı düzenledik. Bu vesileyle, bizden olağan üstü destek ve katkılarını esirgemeyen Sinoplu Sponsorlarımızın teker teker isimlerini teker teker ve gurur duyarak açıklıyorum” diyerek organizasyona katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Belediye Başkanı Baki Ergül de yapılan toplantıda Kitapla tanışmanın ve buluşmanın mutlak çok değerli olduğunu dile getirirken organizasyonda emeği geçen, katkıda bulunan herkese teşekkür ederek Sinop'ta Kitap fuarı, Mutluluk festivali ve Bienal gibi birçok etkinliğin müthiş bir imece ve beraberlik içinde yapıldığını ve böylelikle çok daha güzel işlerin ortaya çıktığını belirtti.

Erkan Turan Kitap fuarının bin bir emek ve zorlukla ortaya çıktığını ve bunun gerçekleşmesinde emeği geçen, katkıda bulunan ev içinde yer alan herkese teşekkür ederek kendilerine teşekkür belgelerini takdim etti.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[288 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-09-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE