KİTAP OKUMANIN ÖNEMİNE VURGU

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta "Kütüphaneler Haftası" nedeniyle kitap okuma etkinliği düzenlendi.
KİTAP OKUMANIN ÖNEMİNE VURGU
Sinop’ta 53'üncü Kütüphaneler Haftası dolayısıyla '81 ilde Kitap Okuyoruz' adlı etkinlik düzenlendi. Sinop Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sinop Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi ortaklığında gerçekleşen etkinlik Sinop Arkeoloji Müzesi bahçesinde yapıldı. Bu yıl 6.sı düzenlenen okuma etkinliğine Vali Yardımcısı Adem Ergül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, Sinop Dr. Rıza Nur İl Halk Kütüphanesi Müdürü Erol Akarslan diğer kamu kurumlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, 53'üncü Kütüphaneler Haftası’nı çeşitli etkinlikler kutladıklarını belirtti.  Konferanslar, sunumlar, belgeseller, müzik dinletisi, ziyaretler ve kitap okuma etkinliklerinin yanı sıra öğrencilerle de bir araya geleceklerini belirten Göz, "Çalıştaylar, söyleşiler, istişare toplantıları, Kütüphane Oryantasyonu gibi etkinliklerle dolu dolu bir Kütüphane Haftası icra ediyoruz. Bugünkü etkinliğimiz de bunlardan bir tanesi.  İl genelinde yapılacak olan etkinliklerde kütüphanelerin önemini hakkında farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bugün düzenlediğimiz kitap okuma etkinliğinin amacı halkımızın kitap ve kütüphaneye olan ilgisini artırmak, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak” diye konuştu.

Açık havada kitap okuma zevkinin bir başka olduğunu dile getiren okuyucularda; “Ne kadar çok okursak toplum olarak o kadar çok bilinçli ve eğitimli oluruz. Okumak soylu bir davranıştır. Okuyan insanın duygusal zekası gelişir ve toplumda kendi daha iyi ifade eder. O yüzden bol bol okumalıyız. Okumanın yeri ve zamanı yoktur. Bugün bu toplumda bir yerler edinmişsek; bundaki en büyük pay çok okumaktan kaynaklanıyor" diyerek okumanın önemine değindiler. 

Türkiye’nin 81 ilinde Saat 12.30’da aynı anda başlayan kitap okuma etkinliği 13.00’da son buldu.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[338 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-30]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE