KÖYLERİNE SU VE ASFALT İSTİYORLAR

Yazdır
Paylaş
Sinop’un Boyabat İlçesinin Koçak Köyü’ne bağlı Yörükderesi Mahallesi ve İspiroğlu Mahallesi sakinleri köylerine su ve asfalt yol bekliyor.
KÖYLERİNE SU VE ASFALT İSTİYORLAR
Boyabat’ın Koçak Köyü’ne bağlı Yörükderesi ve İspiroğlu Mahalleleri yıllardır köylerine gelmeyen asfalt yol ve içme suyu ihtiyaçları için seslerini gerekli mercilere duyurmak istiyor. Yolları patika olan ve özellikle kış aylarında çamur deryasına dönen yolları ve içme sularının dahi olmadığı mahallede köylüler sulama borularını bile aralarında topladıkları paralarla alıyor.

Yörükderesi ve İspiroğlu Mahalleleri’nin yıllardan bu yana kanayan yarası haline gelen bu sorunu dile getiren Hüseyin Tüney; artık bu sorunları anlatmaktan yorulduklarını belirterek şu ifadelerle yetkililere seslendi; “Yörükderesi Mahallesi ve İspiroğlu Mahallesi köyümüz. Yıllardır dilimizde tüy bitti asfalt diye diye. Asfalt programa alındı başlanacak dendi, daha bir çivi yok. Ama adamı olan köyler çalışmalar tüm hızıyla işini görüyor. Sulama suyu borularını dahi köylüler aralarında para toplayıp alıyor. İçme suyu yok. Senelerdir bas bas bağırıyoruz. Bu kadar mı değersiz benim insanım, yazık. Sayın Cumhurbaşkanım her daim dile getirirken benim yolsuz susuz köyüm kalmayacak diye. Artık yeter. Biz başımızın çaresine mi bakalım?”

HABER ETİKET : Yol su boyabat
HABER ETİKET : Yol su boyabat
[3 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-05-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE