KÜÇÜKKAYA; 'SİNOP VENEDİK'TEN GÜZEL'

Yazdır
Paylaş
Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen tanınmış gazeteci İsmail Küçükkaya, önceki gün Sinop'ta ülkemizde yaşanan olayları ve Sinop'u Twitter hesabı üzerinden değerlendirdi. Küçükkaya ‘Sinop Venedik'ten güzel' saptamasında bulundu.
KÜÇÜKKAYA; 'SİNOP VENEDİK'TEN GÜZEL'
Küçükkaya 'Sinop Türkiyemin en kuzeyi/Gölge Etme Başka İhsan İstemem/Aldırma Gönül Aldırma' sözleriyle Sinop'tan günaydın Türkiyem dedi. Püskürtülen darbe girişimiyle ilgili olarak da günler sonra açıklamalarda bulunan İsmail Küçükkaya, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla uyarılarda bulundu. Küçükkaya, 'Bütün bunlar bir tuzak, tuzağa düşmeyin' dedi.

Yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gerçekleşen terör saldırılarından bahseden Küçükkaya, "Darbe... bölücü terör... IŞİD terörü... ekonomik kriz... iç savaş... uyanık ol Türkiyem. Bütün bunlar Ortadoğu'nun biçimlendirilmesiyle de ilgili" uyarısında bulundu.

Twitter üzerinden yaptığı açıklama yapan Küçükkaya "Bu kuşatmadan kurtuluş yolu bellidir: tam demokrasi, medya/ifade özgürlüğü, dünyaya açık ve barışçıl bir dış politika, hukukun üstünlüğü... Demokrasiden uzaklaşmak: TUZAK/ Çağdaş dünyadan uzaklaşmak: TUZAK/ Yabancı sermayeyi ürkütmek: TUZAK." ifadelerine yer verdi.

Türk halkının ve devletinin bu tuzağa düşmemesi gerektiğinin altını çizen Küçükkaya; "Türkiyem; seni itmek istedikleri yere gitme. Tuzağa düşme. Tam tersine... Çağdaş dünyaya, Cumhuriyetin kurucu değerlerine doğru ilerle." açıklamalarında bulundu.

İsmail Küçükkaya, 9 Temmuz günü dünyaevi'ne girdiği eşi Eda Demirci ile birlikte geldiği Sinop'ta dolu dolu 2 gün geçirdikten sonra eşinin memleketi Samsun'a döndü.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1784 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-02]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE