KUMAR OPERASYONUNDA 13 BİN TL CEZA!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kumar operasyonunda ‘şafak baskını’ gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyonda kumar faaliyetine iştirak eden 10 kişiye toplam 13 bin 360 TL idari para cezası uygulandı.
KUMAR OPERASYONUNDA 13 BİN TL CEZA!
Sinop’ta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından il genelinde kumar oynanması için yer ve imkan sağlayarak haksız kazanç elde eden suç organizasyonlarının deşifre edilmesi ve suç faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yapılan suç-profil analizi ve fiziki takip çalışmalar kapsamında operasyonlar gerçekleştirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 30 Eylül 2021 tarihinde Sinop il merkezinde tespit edilen bir adrese; yapılan şafak operasyonu sonucunda kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan iki şüpheli şahıs ile kumar oynadığı anlaşılan altı şahıs yakalandı. Adreste yapılan aramalar sonucunda kumar faaliyetinde kullanılan 3.300 TL ve 100 Dolar nakit para, 150 gram uyuşturucu Esrar maddesi ve 4 adet zar ele geçirilerek, kumar faaliyetine iştirak eden altı şahsa 8.016 TL idari para cezası uygulandı. 

Bir diğer operasyon da 10 Ekim 2021 tarihinde Türkeli’de gerçekleştirildi. İlçede tespit edilen bir adrese Asayiş Şube Müdürlüğü ve Türkeli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yapılan şafak operasyonu neticesinde kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan üç şüpheli şahıs ile kumar oynadığı anlaşılan on şahıs yakalandı. Adreste yapılan aramalar sonucu kumar faaliyetinde kullanılan 1900 TL nakit para, biri yarısı kullanılmış diğeri ise kullanıma hazır vaziyette iki parça halinde uyuşturucu esrar maddesi, 1 çift barbut zarı ele geçirilerek kumar faaliyetine iştirak eden on şahsa 13.360 TL idari para cezası uyguladı. 

Sinop Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Temiz Sokaklar Mutlu Şehir” sloganı kapsamında her çeşit suç ve suçlu ile mücadelenin aralıksız ve kararlılıkla sürdürüleceği belirtildi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[217 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-10-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE