KUZKA’DA proje başvuruları başladı

Yazdır
Paylaş
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) kadın kooperatifleri ve üst birliklerine yönelik ilan ettiği 2022 yılı Kadın Kooperatifleri Kapasite Geliştirme Teknik Destek Programı (KKKG_TD) kapsamında proje kabulüne başladı.
KUZKA’DA proje başvuruları başladı
KUZKA’nın 2019-2023 Kurumsal Stratejik Planı ve Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı Yönetim Planı doğrultusunda “kadın kooperatiflerine ve kadın kooperatifi üst birliklerine yönelik ilan ettiği 2022 yılı Kadın Kooperatifleri Kapasite Geliştirme Teknik Destek Programı’na proje başvuruları başladı.  

Program kapsamında KUZKA, TR82 Bölgesi’ndeki “kadın kooperatiflerinin ve kadın kooperatifi üst birliklerinin güçlendirilmesi amacıyla eğitim ve danışmanlık desteği sağlayacak. Potansiyel başvuru sahiplerini proje hazırlamaya çağıran KUZKA, 2022 Yılı Kadın Kooperatifleri Kapasite Geliştirme Teknik Destek Programı kapsamında başvuru rehberinde belirtilen konularda Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta uygulanacak olan projelere toplamda 250 bin lira destek sağlayacak.

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ SAĞLANACAK

KUKA tarafından sunulacak destek programı kapsamında Kadın Kooperatifleri ve Kadın Kooperatifi Üst Birlikleri; bölgesel kalkınma için önem arz eden çalışmalarında eksikliğini duydukları teknik alanlarda eğitim ve danışmanlık gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetlere yönelik teknik destek başvurusunda bulunabilecekler.

İLK DÖNEM BAŞVURULARI 30 NİSAN’DA SONA ERECEK

KUZKA tarafından 8 Nisan 2022 tarihinde ilan edilen programa, Haziran ayın sonuna kadar proje başvuruları kabul edilecek. İki dönem şeklinde kurgulanan programa, Mart-Nisan döneminde 30 Nisan 2022 18.00'a kadar, Mayıs-Haziran döneminde ise 30 Haziran 2022 18.00'a kadar proje başvurusu yapılabilecek.

KUZKA’ya proje başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvurularını Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden ilk dönem için (Mart – Nisan) en geç 30 Nisan 2022, Cumartesi, Saat 18:00’e kadar tamamlamaları gerekiyor.

Programın başvuru rehberi, destekleyici belge şablonlarına ise www.kuzka.gov.tr web sitesinde yer almakta.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[275 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-04-12]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE