Listenin başında köy yolları var

Yazdır
Paylaş
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gerze’de köy ve mahalle muhtarları ile buluştu. Karadeniz’e sıkıntılarını anlatan muhtarların öncelikli sorunlarının başında köy yolları geliyor.
Listenin başında köy yolları var
CHP Milletvekili Karadeniz, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı ile birlikte Gerzeli muhtarlarla kahvaltılı toplantıda buluştu. Karadeniz ve Belovacıklı’nın konuşma yaptığı toplantıda, muhtarlar söz alarak sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler. Köy yolları, su şebekesi, elektrik, kanalizasyon ve telefon hatları ile ilgili sorunlarını dile getiren muhtarların taleplerini alan Karadeniz, köy ve mahallelerin sorunlarının çözümlerinin takipçisi olacağını belirterek, ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşeceğini söyledi.

Muhtarların yalnızca evrak düzenleyici değil, halkın temsilcisi olduğunu vurgulayan Karadeniz, şunları söyledi:

“Muhtarlarımız yerel halkın, diğer yandan da bulundukları yerde devletin temsilcisi rolünü üstleniyorlar. Kamusal görevleri yerine getiriyorlar. Güzel Gerze ilçemizin her muhtarının talebini çok önemsiyorum. Muhtarlarımızın dile getirdikleri sorunların arasında köy yollarının öncelikli geliyor. Bazı köylerimizin hala yolları bakım ve onarım bekliyor. Su şebekesi olan da var olmayan da. Olanlar bakım talep ediyor. Çoğu köyümüzün kanalizasyonu yok. 1985 yılında elektrik için dikilen direkler bu zamana kadar bakım görmemiş. Kışın bir aya yakın elektriksiz kalan köylerimiz var. Köylerimizin sorunları ile tek tek ilgileneceğim. Hepsinin çözümü noktasında takipçi olacağım.”  

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[913 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE