MEYDAN BOŞ DEĞİL!

Yazdır
Paylaş
Önceki gün ulusal medyada gündeme oturan, Ak Parti Sinop İl Teşkilatı eski Yönetim Kurulu Üyesi Musa Yıldırım’ın, referandumda “hayır” diyecek olanlara karşı silahını ateşleyerek cevap verdiği video ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunuldu.
MEYDAN BOŞ DEĞİL!
Sinoplu İş Adamı Bülent Gökmenoğlu ile CHP eski il başkanı Mustafa Acun ve beraberindekiler, geçtiğimiz günlerde gündeme düşen ve Ak Partili yönetim kurulu üyesi Musa Yıldırım’ın 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumda ‘hayır diyecek olanlara karşı silahını ateşleyerek’ cevap verdiği video görüntüsü ile ilgili olarak suç duyurusunda bulundular.

Dün Sinop Adliyesi’ni giderek evraklarını savcılığa teslim eden Bülent Gökmenoğlu ve Mustafa Acun, adliye çıkışı gazetemize açıklamada bulundu.

MEYDAN BOŞ DEĞİL
Herkesin yasalara uyması gerektiğini, evet demenin ne kadar demokratik bir hak ise hayır demenin de aynı şekilde demokratik bir davranış olduğunun altını çizen Bülent Gökmenoğlu; “Meydan boş değil. Evet demek ne kadar demokratikse hayır demek de o kadar demokratiktir. Hiç kimse kendini yasa dışı görevler çıkarmasın. Sinop’un geleneği, kimliği ve geçmişi zaten meydanların boş olmadığı gösteriyor. Herkes yasalara uysun, herkes saygı göstersin ki saygı görsün” diye konuştu.

ADALETE GÜVENİYORUZ
Gökmenoğlu gibi bu görüntülere tepki gösteren CHP eski İl Başkanı Mustafa Acun da, Türkiye’nin olağan üstü bir durum içerisinden geçtiğini ve olağan üstü hal ile yönetildiğini belirterek; “40 gün sonra da referanduma gidilecek. Evet ve hayır oylarının kullanılacağı bir referandumda evet diyenler ne kadar demokratik haklarını kullanıyorlarsa hayır diyenler de demokratik haklarını kullanmış oluyor. Ama ilimizde maalesef bir şahsiyet hayır oylarını kullanacak insanlara silah göstererek tehdit unsuru oluşturan bir hareket içerisinde bulundu. Siyaset ciddi insanların yapması gereken ciddi bir iştir. Bu arkadaşın da Sinop siyasetinde yakın zamana kadar iktidar partisinin il yöneticisi olduğu, il başkan yardımcılığı yaptığı unutulmamalıdır. Bu olaya tepkisiz kalamazdık. İki günden beri gelişmeler sonrasında bu gün de vatandaş olarak demokratik hakkımızı kullandık ve suç duyurusunda bulunduk. Onun uğraştığı gibi bizim silahla falan işimiz olmuyor. Biz hukuki yollardan gereken işlemlerimizi yapacağız. Adalete güveniyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti Sinop İl Teşkilatı eski Yönetim Kurulu Üyesi Musa Yıldırım, gündeme düşen bu görüntüler sonrasında hafta içinde görevinden istifa etmişti.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[977 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-08]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE