MİLLETİN DESTANI 2 YAŞINDA!

Yazdır
Paylaş
15 Temmuz 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup vatan haini FETÖ’cü tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. Sokaklara dökülüp tanklara gövdesini siper eden Millet Destanı’nın 2.yılında Türkiye genelinde ve Sinop’ta çeşitli etkinlikler düzenlendi.
MİLLETİN DESTANI 2 YAŞINDA!
Vali Köksal Şakalar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği tarafından  Öğretmen evinde düzenlenen  akşam yemeğinde Şehit ve Gazi aileleri ile bir araya geldi.

Vali Köksal Şakalar, yemek öncesi masaları gezerek tek tek  Şehit ve Gazi Ailelerini  selamladı. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Sinop Valiliği tarafından  Öğretmen evinde düzenlenen  akşam yemeğine kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş konuşma yaptı.

Yemek sonrası bir konuşma yapan Vali Köksal Şakalar, 2 sene önce olan 15 Temmuz’un yıldönümüne denk geliyoruz bugün bir arada olalım dedik 15 Temmuz’u hatırlayalım hatırlatalım sadece 15 Temmuz’u bugün bile her gün duyduğumuz terörle mücadelede Şehitlerimiz var Gazilerimiz var yine 15 Temmuz’da olan şehitlerimiz var birisi bizim Ömer Can’ımız diğerleride bizim Canlarımız hepsine Allah’tan rahmet diliyorum kalan gazilerimize ailelerine sağlık mutluluk uzun ömürler diliyorum.

Biz millet olarak hep zor zamanlarında birlikte olmayı bir araya gelmeyi başardık yerine göre bu Çanakale oldu, yerine göre bu Trablusgarp oldu, yerine göre bu Sakarya oldu büyük taarruz oldu ama bize düşen bişey var zor zamanlarda değil rahat zamanlarda da bir araya gelebilmek terimizi gücümüzü aklımızı emeğimizi birleştirmek memleketi ne yabancılara ne içimizden çıkan hainlere terketmemek bu memleket çocuğuyla genciyle kadınıyla erkeği ile Müslümanı ile gayrimüslümi ile sünnisi ile alevisi ile etnik kökeni ne olursa olsun kimliğinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yazan herkesin devleti herkesin memleketi herkesin milleti bu birlik ve beraberliğimizi daim korumamız gerekir devleti sadece bir gruba sadece bir görüşe terketmememiz gerekir herşeyden önemlisi aklımızı kullanarak okuyarak öğrenerek bildiğimizi yaşayarak bu memleketi mutlu mesut cennet bir vatan haline getirmemiz gerekir. Fedakarlıklarınızdan dolayı hepinize gazilerimize fedakarlığın daha büyüğünü yapan şehitlerimize ve şehit ailelerimize minnetlerimi şükranlarımı arz ediyorum hepinize hayırlı akşamlar diliyorum diyerek konuşmasını tamamladı.

VALİ KÖKSAL ŞAKALAR ŞEHİT ÖMER CAN AÇIKGÖZ’ÜN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Köksal Şakalar, 15  Temmuz 2016 akşamı ülkemizde yapılmak istenilen darbe girişimini engellemeye çalışırken Ankara Beştepe’de Helikopterin attığı bomba sonucu yaşamını yitiren İlimiz Ayancık İlçesi Büyükdüz köyünden, 1995 doğumlu, TOBB Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Ömer Can Açıkgöz'ün ailesini ziyaret etti.

 Şehit Ömer Can Açıkgöz’ün ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın sonrasında Şehidimizin  ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Köksal Şakalar, Şehidimiz Ömer Can Açıkgöz’e Allah’tan rahmet dileyerek, Devlet olarak şehit ailelerimizin her daim yanında olduklarını ifade etti.

 SİNOP VALİLİĞİNCE DÜZENLENEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI KAPSAMINDA ŞEHİT ÖMER CAN AÇIKGÖZ’ÜN MEZARI ZİYARET EDİLDİ
Sinop Valisi Köksal Şakalar İl Protokolü, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri  15 Temmuz Şehitlerini anma programı kapsamında, 15 Temmuz gecesi hain  darbe girişimi sırasında şehit olan Ömer Can Açıkgöz Ayancık İçesi Büyükdüz Köyünde bulunan  mezarının başında dualarla anıldı.

Program da ilk olarak  Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.15 Temmuz Şehidi Ömer Can Açıkgöz’ün özgeçmişinin okunması ve  Kuran-ı Kerim tilaveti sonrası dualarla yad edilen Şehit Ömer Can Açıkgözün Kabrine Vali Köksal Şakalar, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Protokol üyeleri kırmızı gül bıraktılar.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[830 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-07-16]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE