MÜBADİLLER’İN 94 YILLIK ACISI

Yazdır
Paylaş
Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği, Mübadelenin 94. Yıl dönümü anısına denize çelenk ve karanfil bırakacak.
MÜBADİLLER’İN  94 YILLIK  ACISI
Mübadiller, Mübadelenin 94. Yıl dönümü anısına 5 Şubat Pazar günü düzenleyecekleri etkinlikle anma programı gerçekleştirecek. Sinop Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği başkanı Kenan Aral, düzenlenecek anma programı ile ilgili olarak verdiği bilgilerde, birçok mübadil dostu Sinoplu ve çok sayıda STK’lar ile bu anma programını gerçekleştireceklerini kaydetti.

5 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ
Aral, anma programının 5 Şubat Pazar günü saat 11.00’de
Sinop Yelken Kulübü’nde düzenleneceğini belirterek; “Üyelerimiz ile Tanışma ve Dayanışma Kahvaltısı düzenledikten sonra, Saat 12.00’de toplu halde Aşıklar Caddesi üzerinden yürünerek Mübadil dostu Sinopluların ve Çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımı ile Saat 12.15’de Atatürk Anıtı önünde toplanarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra, Mübadelede, göç yollarında ve savaşlarda ölenlerin, kaybedilmiş vatan topraklarının anısına Dernek Başkanı Kenan Aral Lozan Mübadele Vakfı tarafından hazırlanan ve Türkiye genelinde yaklaşık 40 ildeki Mübadele Derneklerince okunacak olan 94. Yıl Ortak bildirimi okunduktan sonra beraberindeki yönetim Kurulu Üyeleri ve katılımcılar ile birlikte, Atatürk Anıtı önündeki İskele de denize çelenk ve karanfil bırakılarak etkinlikler sona erecek olup, Akşam namazı sonrası da Mübadelede ve Göç yollarında vefat edenlerin anısına Dernek binasında Mevlit ve Kuran-ı Kerim okutulacak” dedi.

HALKIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ
Dernek Başkanı Kenan Aral böyle bir etkinliğin ilimizde 3.defa yapılmanın heyecanı içinde olduğunu ifade ederek, bu etkinliğimize il dışından, çevre il, Sinop ve ilçelerindeki tüm Mübadiller ve Mübadil dostu Sinop halkımızın katılarak destek vermelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[739 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-02-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE