MUTLU KENTİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ!

Yazdır
Paylaş
Sinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner; “Sinop’un güvenli, mutlu ve huzurlu şehir diye bir mottosu var. Bu manada tabi ki var olan güven ve asayiş ortamının devamı için ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen çabayı göstereceğiz”
MUTLU KENTİN MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ!
Geçtiğimiz günlerde Sinop’a Emniyet İl Müdürü Tarıkhan Çetiner’e Sinop Pusulası Gazetesi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Gazetemize İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Çetiner, öncelikle Sinop’u çok beğendiğini ve Sinop’un gerçekten de huzurlu ve mutlu bir kent olduğunu dile getirdi.

“MUTLULUĞUN VE HUZURUN DEVAMI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
“Sinop’a daha önce görev icabından dolayı bir kez gelmiştim. Burayı yeni gördüm ve çok da beğendim. Sinop’un güvenli, mutlu ve huzurlu şehir diye bir mottosu var” diyen Çetiner; “Bu manada tabi ki var olan güven ve asayiş ortamının devamı için ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Merkezde ve ilçelerde inşallah bu huzurlu ortamın devamı için elimizden geleni yapacağız. İlk intibam olarak söyleyebilirim ki Sinop gerçekten çok güzel bir şehir. Zaman zaman özellikle akşamları çıkıp caddede, parkta, sahil kenarlarında yürüyorum. İnsanların barışık olduklarını ve mutlu bir tablo çizdiklerini görüyorum. Yan yana oturup sohbet edebiliyorlar, eğleniyorlar, çay içen çekirdek yiyen ve hep beraber sahilde oturan insanları görüyorum. Bu manada aslında huzurun ve güvenin yansıması da sahile yansımış diye düşünüyorum. Bizler de elimizden geldiği kadar bu ortamın devamını sağlamaya gayret göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

“İHBAR MEKANİZMASI ÖNEMLİ”
Asayişin sağlanması açısından ihbar mekanizmasının önemine vurgu yapan İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner; “İhbar mekanizması önemli. Buradaki vatandaşlarla iletişim açısından burası küçük bir şehir olduğu için bu önemli. Vatandaşlarımız özellikte yabancı şahıslar, şüpheli şahıslarla ilgili 112 aracılığı ile ihbarlarını yaparlarsa bizler de ekiplerimizle birlikte ihbarların değerlendirilmesi noktasında canla başla çalışacağımızı söylemek isterim. Önümüzdeki süreç yaz sezonu. Sinop’un da yaz döneminde turist çektiğini ve şehir merkezindeki insan sayısının da arttığını biliyoruz. Bu manada hem asayiş hem de trafik açısından gerekli tedbirleri alıp yaz sezonunda daha güvenlir bir şekilde, daha keyifli bir şekilde geçmesini sağlayacağız inşallah” diye konuştu.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[165 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-06-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE