NEDEN SİNOP ÜNİVERSİTESİ? SİNOP ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA GÖZÜNÜZ ARKADA KALABİLİR!

Yazdır
Paylaş
NEDEN SİNOP ÜNİVERSİTESİ? SİNOP ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA GÖZÜNÜZ ARKADA KALABİLİR!
Milyonlarca adayın heyecanla beklediği üniversite sınav sonuçları açıklandı. Üniversite adayları için tercih süreci 23 Temmuz itibarıyla başladı.

Öğrencilerin meslek kariyerlerinde önemli bir dönemeç olan tercih süreciyle alakalı Sinop Üniversitesi tarafından bir bilgi paketi yayımlandı. Yayımlanan bilgi paketinde Sinop Üniversitesinde yer alan geleceğin meslekleri ve öğrencilere sağlanan sosyo-kültürel imkanlara yer verildi.

Üniversite eğitimi, iş dünyasına atılmadan önce uğramanız gereken son durak. 21. yüzyılın iş dünyasının, bugünün gençlerinden beklentileri çok yüksek. Bu beklenti, hayatınızın en kritik tercihlerinden biri olan üniversite seçiminin önemini bir kat daha artırıyor. Çünkü seçeceğiniz üniversite, sizi sadece meslek sahibi yapmıyor; aynı zamanda geleceğin iş dünyasına hazırlıyor. Peki, sizi geleceğe hazırlayacak nitelikli bir üniversite eğitiminden beklentiniz ne olmalı?

Sinop Üniversitesi öğrenciye ne vadediyor?

12. kuruluş yılını geride bırakan Sinop Üniversitesi; bugün 9 fakülte, 2 enstitü, 4 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 12 araştırma merkeziyle eğitim-öğretim hayatına devam ediyor.

Yeşil ve mavinin bütünleştiği, Türkiye’nin en mutlu şehri Sinop’ta öğrencilerine bir aile sıcaklığında eğitim veren Sinop Üniversitesi, geride bıraktığı 12 yılda nitelik ve nicelik yönünden önemli bir gelişim kaydederek akademik saygınlığını her geçen gün dahada arttırdı.

Son dört yılda atılan kararlı adımlarla fiziki koşullarını uluslararası standartlara taşıyan Sinop Üniversitesi, laboratuvarlarıyla, amfileriyle, spor merkezleriyle, öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği çeşitli mekânlarıyla hayalini mesleğe dönüştürmek isteyen üniversite adaylarını bekliyor.

ULUSLARARASI ANLAŞMALARLA ÖĞRENCİLERE YURTDIŞI DENEYİMİ

Uluslararası bir deneyim kazanmak, dünya ile daha fazla entegre olmaktan geçiyor. Bu noktada bir üniversiteden beklenti, öğrencilerinin dünyaya açılmalarına fırsat sunacak yurt dışı eğitim programları uygulamasıdır.

Uluslararası Mevlana ve Erasmus Değişim programlarının aktif uygulayıcılarından olan Sinop Üniversitesi, öğrencilerine üniversite eğitimlerinin yanında yurt dışı deneyimi de yaşatıyor.

Böylelikle Sinop Üniversitesi öğrencileri, kendi üniversitesinden aldığı diploma ve diploma ekiyle ile Avrupa Birliği ülkelerinde dilediği üniversitede lisansüstü çalışmalar yapabiliyor; marka yaratan firmalarda yer alabilecek yeterliliğe sahip olabiliyor.

ULUSAL VE ULUSLARARASI SEMPOZYUM VE KONGRELER

Bilimsel yeterlilik ve akademik kariyer hedefinin ilk adımı üniversite yıllarında atılır. İşte bu yüzden üniversitenin, öğrencinin kişisel gelişimindeki katkısı çok önemlidir.

Sinop Üniversitesi her yıl düzenlediği çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyum, çalıştay ve bilimsel toplantılarla öğrencilerine kendi alanlarında deneyim kazanma ve bilgi alışverişinde bulunma imkanı sağlıyor.

Sinop Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler, bu bilimsel toplantılarda farklı sektörlerin temsilcileriyle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma imkânı elde ediyorlar.

Sinop Üniversitesi Rektörlüğü, öğrencilere dönük her yıl 100’ü aşkın sosyo-kültürel program ve konferansa da ev sahipliği yapıyor.

FARK YARATAN UYGULAMA ALANLARI…

Öğrencilerin iş hayatına kusursuz bir şekilde hazırlanması kapsamlı bir uygulama eğitimiyle mümkündür.

Sinop Üniversitesi bünyesindeki bölümlerde eğitim gören öğrencilere özgün bir uygulama alanı sunmaktadır. Böylece öğrenciler, iş hayatına atıldıklarında sektörü tanıma ve adaptasyon sürecini çok daha hızlı bir şekilde tamamlamaktadır.

Radyo ve TV Programcılığı Bölümü: Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü, geleceğin iletişimcilerini kapsamlı uygulama alanlarıyla meslek hayatına hazırlıyor.

Son teknolojiyle donatılan radyo ve televizyon stüdyolarıyla iletişim ve televizyonculuk mesleğinde kariyer planı yapan öğrencilere donanımlı bir eğitim imkanı sağlıyor.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu: Türkiye’nin edebiyat temalı ilk uygulama oteli Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelini bünyesinde barındıran Sinop Üniversitesi, turizm sektöründe gelecek hedefleyen öğrencilere yönelik kapsamlı bir uygulama eğitimi sunuyor.

Öğrenciler, turizm alanının öğrendikleri teorik bilgileri, uygulama otelinde pratiğe dönüştürerek mesleklerinin tüm inceliklerini hızlı bir şekilde kavrayabiliyorlar.

Sualtı Teknolojisi Programı: Geleceğin dalgıçları  Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sualtı Teknolojisi Programında yetişiyor.

Burada eğitim alan öğrenciler, kendilerine ait dalış merkezinde tam teçhizat olarak kar yağışı ya da yağmur altında da dalış eğitimlerini aksatmadan sürdürüyor. 

Sualtı Teknolojisi Programında, öğrencilere '1. sınıf dalgıçlık' ve 'basınç odası operatörlüğü' gibi eğitimler verilirken, öğrencileri hava şartları ne olursa olsun, dalış eğitimlerini profesyonelce gerçekleştiriyorlar.  

Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü: Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü Türkiye’de yalnızca iki üniversitede mevcut. Bunlar Sinop Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi. Bu da bölümü avantajlı kılan önemli bir etken.

Dünyada nükleer enerjiye artan ilgi ve yönelimle bu bölüm mezunları yurt dışında staj ve iş-üstü eğitim olanaklarına sahip olabiliyorlar.

Sinop Üniversitesi Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü bu alanda tecrübeli ve donanımlı akademik kadrosuyla öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veriyor.

ÇAĞIN GEREKLERİNE UYGUN BİR EĞİTİM ANLAYIŞI…

Dünyadaki hızlı değişim ve dönüşüme ayak uydurmak Üniversitelerin asli görevidir.

Sinop Üniversitesi dünyadaki ve ülkemizdeki bu değişim ve büyümeye paralel olarak çağın beklentilerine uygun bir eğitim anlayışını uygulamaktadır.

Karadeniz bölgesinin en büyük ve kapsamlı laboratuvarları olan Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezine sahip olan Sinop Üniversitesi, bölgesinin ve şehrinin ihtiyaçlarına cevap verebilen bilimsel çalışmalara imza atarken; teknolojinin gerektirdiği tüm imkanları öğrencileri için seferber ediyor.

Yabancı Dil Laboratuvarını hayata geçirerek İngilizce öğretim programlarında eğitim gören öğrencilerine nitelikte dil eğitimi sunan Sinop Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri programında eğitim gören öğrencilerini Tıbbi Genetik, Mikrobiyoloji, Kimya ve Biyokimya laboratuvarlarıyla sektör ölçeğinde kabul edilen bir eğitim modeliyle buluşturuyor.

BİLİMSEL BAŞARILARLA ÖN PLANA ÇIKAN BİR ÜNİVERSİTE…

Eğitim gördüğünüz üniversitenin bilimsel başarısı, elbette aldığınız eğitimle doğru orantılıdır.

Bilim dünyasında saygın ve marka değere sahip bir üniversitede eğitim görmek, rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar.

Bu anlamda bilimsel çalışmalarıyla başarı ivmesini her geçen gün üst sıralara taşıyan Sinop Üniversitesi, ulusal ve uluslararası akademik başarılarıyla öğrencilerine geleceğe dönük umut ve güven aşılıyor.

Sinop Üniversitesi öğretim elemanı başına düşen uluslararası indeksli yayın sayısı verilerine göre; 2006 yılından sonra kurulan 41 Üniversite arasında ve Karadeniz Bölgesinde 1. olurken; genel sıralamada ise birçok köklü üniversiteyi geride bırakarak, 124 Devlet Üniversitesi arasında 6. sırada yer alıyor.

ALANLARINDA UZMAN, DENEYİMLİ AKADEMİK KADRO…

Güçlü bir akademik kadro bir üniversite için çok şey ifade etmektedir.

Bu nedenle akademik kadronun deneyimli, kendi alanlarında uzman, dünyayı takip eden, vizyoner isimlerden oluşması elzemdir.

Sinop Üniversitesi, alanında uzmanlaşan, sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip eden ve yeterli deneyime sahip olan akademisyenleriyle, öğrencisine bir yandan mesleki eğitim verirken diğer yandan da onları her anlamda geleceğe hazırlıyor.

ÖĞRENCİ MERKEZLİ BİR ÜNİVERSİTE...

Üniversitelerin en önemli misyonlarından biri de öğrencilerinin memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.

Öğrencilerin problemlerinin üniversite yönetimine kolayca ulaşması ve kısa sürede çözüme kavuşması, öğrenciye eğitim hayatında önemli bir motivasyon sağlar.

Sinop Üniversitesi her yıl düzenlediği öğrenci memnuniyet anketleriyle bu anlamda öğrencilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit ederek çözüme yönelik kararlı adımlar atıyor.

Sinop Üniversitesi ayrıca, Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğini öğrencilerin talepleri doğrultusunda yeniden düzenleyen sayılı üniversiteler arasında yer alıyor.

Hazırlanan yönetmelikte sınav geçme notundan seçmeli derse kadar pek çok konu, öğrencilerin istekleri doğrultusunda yeniden güncellendi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER…

Üniversitelerin hedefi, öğrencileri hayata hazırlarken aynı zamanda kişisel gelişimlerine, kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına da cevap verebilmektir.

Üniversite hayatının olmazsa olmazı olan eğlence ve kültür organizasyonları, Sinop Üniversitesinde de bolca bulunuyor.

Örneğin bir hamsi şehri olan Sinop’ta her yıl yapılan geleneksel hamsi şenliği, öğrencilere eğlenceli ve lezzetli dakikalar yaşatırken; yıl içinde düzenlenen söyleşiler, konferanslar, geziler ve öğrenci kulüplerinin etkinlikleriyle her öğrenci ilgi alanına dönük faaliyetlere yönelebiliyor.

Sinop Üniversitesinde her yıl düzenlenen bahar şenlikleri, konserler, yarışmalar, tiyatro gösterileri ve diğer eğlencelerle unutulmaz bir üniversite deneyimi yaşayacağınızdan eminiz.

Ve unutmayın, Sinop Üniversitesinden mezun olduktan sonra gözünüz arkada kalabilir!

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[12 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-07-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE