'NÜKLEER'DEN VAZGEÇMİŞ DEĞİLİZ'

Yazdır
Paylaş
'NÜKLEER'DEN VAZGEÇMİŞ DEĞİLİZ'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sinop’ta nükleer projeden vazgeçmediklerini söyledi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sinop’ta Japonlarla yapılması planlanan nükleer santral projesinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Akkuyu’da Ruslarla, Sinop’ta Japonlarla, üçüncüyü de Çinlilerle çalışıyoruz. Japonlarla devam eder veya etmeyiz ama
biz yine Sinop özelinde, yerle alakalı çalışmalarımıza ve buna ilişkin birtakım izinlerin alınmasına devam ediyoruz. Sinop’ta nükleer projeden vazgeçmiş değiliz” dedi.
Enerji Bakanı Dönmez bir grup gazeteciyle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Sinop Nükleer Santrali hakkında bir soruyu yanıtlayan Dönmez, “Fizilibite raporları geçen sene bize teslim edilmişti, bunun üzerine Bakanlıktaki arkadaşlarımız, uzman kuruluşlar ve şirketler çalıştılar. Açıkçası ilk etaptaki sonuçlar beklentilerimizden uzak. Ağustosta sonucu açıklayacağız. Eğer beklentilerimizi karşılamazsa karşı taraf da bu anlamda bir adım atmazsa, sonuçlanmış olur. Fakat Japonlarla enerji alanındaki işbirliğimize devam edeceğiz” diye konuştu.
 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[739 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-07-27]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
E-GAZETE