NÜKLEER'İ FETÖ MÜ ENGELLİYOR?

Yazdır
Paylaş
Türkiye’nin enerji stratejileri ve alternatif enerji kaynakları üzerine gazetemizin soruların cevaplayan enerji kaynakları uzmanı Dr. Yener Topçuoğlu, uluslararası çevre örgütlerinin, bilinçli ve yıkıcı bir propaganda ile Türkiye’nin nükleer enerji hamlesini engellemeye çalıştıklarını kaydetti. Topçuoğlu şu bilgileri verdi: “Nükleer enerji, çevre hassasiyetiyle güvenilir, ucuz, sürdürülebilir ve erişilebilir bir enerji kaynağıdır.
NÜKLEER'İ FETÖ MÜ ENGELLİYOR?
Küresel ısınmaya karşı önemli bir tedbirdir. Paris, Londra ve New York gibi dünyanın en önemli turizm ve yerleşim merkezlerinin yanı başında nükleer santraller mevcut iken, Akkuyu ve Sinop nükleer santralleri için Türkiye’nin başına çorap örmek, halkı hükümete karşı kışkırtmak istiyorlar. Bunu denediler. Hatırlayın; ‘Gezici’ ekibin talepleri arasında Türkiye’nin enerji hamlesinin engellenmesi de vardı. Dünyanın değişik bölgelerinde Nükleer santrallerin kurulu olduğu çevrede yerleşim ile birlikte, tarım, balıkçılık ve turizm yapılabilirken, FETÖ terör örgütünün propagandası ile nükleer enerji yatırımlarında bir dönem tereddüt yaşandı. 

3’ÜNCÜ NÜKLEER SANTRAL İNŞASINA BAŞLANACAK
Türkiye etkin yönetim vizyonu ile nükleer enerji konusunda tarihi adımlar atmıştır ve atmaya devam edecektir. 2023 yılında Akkuyu Nükleer Santralinin ilk ünitesi işletmeye alınırken, 2025 yılında da ise Sinop nükleer güç santralinin devreye alınması kararlaştırılmıştır. 2023 yılında ise 3’üncü nükleer santralin inşasına başlanacaktır.”

Kaynak: Yeni Akit

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[484 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-06-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE