Polis Teşkilatı 172. yaşını kutluyor.

Yazdır
Paylaş
Kutlamalar kapsamında Sinop’ta kurban kesildi, şehitlik ziyareti gerçekleştirilip şehit kabirlerine karanfiller bırakıldı. 10 Nisan Polis Haftası Sinop’ta çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
 Polis Teşkilatı 172. yaşını kutluyor.

Kutlamalar İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kurban kesimi ile başladı. Ardından Sinop İl Emniyet Müdürlüğü mensupları, Sinop Şehir Mezarlığı’na giderek şehitlik ziyareti gerçekleştirdiler. Şehitlik ziyareti sırasında dualar okunup, şehit kabirlerine karanfiller bırakıldı. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu ülkenin şehit polis ve askerlerin sayesinde ayakta durduğunu söyledi.

Onlardan aldıkları nöbetle canları pahasına ülkeyi korumaya devam edeceklerini ifade eden Dağdeviren; “Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle onları dualarımızla yad ettik. Umarım bu teşkilat bundan sonra da geleneklerini, göreneklerini devam ettirerek uzun yıllar yaşayacaktır. Milli iradeye saygılı, vatanına, milletine bağlı geleceğin büyük Türkiye'sine katkı sunmaya devam edecektir." diye konuştu.

 

Dağdeviren, Polis Haftası kapsamında farklı etkinlikler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Programa, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, emniyet teşkilatı mensupları, şehit yakınları ve diğer ilgililer katıldı.

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[683 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-04-07]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE