PROJENİ YAP DESTEĞİ KAP

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında projelerini tamamlayan genç çiftçiler, kendilerine iş imkanı ve istihdam sağladı.
PROJENİ YAP DESTEĞİ KAP
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında Sinop’un Avdan ve Kabalı köylerinde seracılık projesi uygulayan genç çiftçiler, projelerini tamamlayıp toplam 1200 m2 alanda 2 adet sera kurulumu yaptı. Modern sulama sistemleriyle sulama yapılacak olan seralarda üreticilerin birim alandan daha fazla ürün alması ve gelir düzeylerinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Mevcut proje kapsamında bir diğer destek almaya hak kazanan Mertoğlu Köyünde ikamet eden bir diğer genç çiftçi "İstiridye Mantarı, Kayın Mantarı Yetiştiriciliği" konusunda proje uygulamasını tamamlayarak, toplamda 100 m2 alanda 4 katlı raf sistemiyle istiridye mantarı yetiştirme tesisi kurdu.

Sinop Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilimiz genelinde 2017 yılında Genç Çiftçi Projeleri çalışmalarında 171 projenin uygulanacağı, biten projeler kapsamında, Merkez, Saraydüzü, Erfelek, Türkeli, Boyabat ve Ayancık İlçelerinde manda yetiştiriciliği, arıcılık ve mantarcılık ve sera projelerini tamamlayan 14 çiftçiye toplamda 420.000,00 TL hibe ödemesi gerçekleştirilmiş olduğu ve bu sayede iş imkânı ve istihdam sağlandığı kaydedildi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[777 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-10-03]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
E-GAZETE