Rektörümüz Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle Buluştu

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, 3 kıta, 14 farklı ülkeden Sinop Üniversitesi’ne gelen yabancı uyruklu öğrencilerile buluştu.
Rektörümüz Yabancı Uyruklu Öğrencilerimizle Buluştu
SÜBİTAM Fuaye alanında yapılan etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın yanı sıra, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl ve Prof. Dr. Ahmet Tabak, SÜBİTAM Müdürü Doç. Dr. Muhittin Yılmaz, Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Hakan Uşaklı, akademik ve idari kadro ile misafir öğrenciler katıldılar.

Programın başında söz alan yabancı uyruklu öğrenciler, bu anlamlı buluşmayı düzenleyen Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’a teşekkürlerini sunarak, Sinop’ta yaşamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirttiler. Öğrenciler ayrıca Sinop Üniversitesi’ne kısa bir zamanda uyum sağladıklarını, arkadaşlarının ve hocalarının kendileri ile özel olarak ilgilendiğini ifade ettiler. 

3 KITA 14 FARKLI ÜLKEDEN ÖĞRENCİ SİNOP’TA EĞİTİM GÖRÜYOR
Ardından konuşan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın da etkinliğe katılan öğrencilere teşekkürlerini sunarak, Üniversite’nin 250’den fazla yabancı uyruklu öğrenciye ev sahipliği yaptığını belirtti. Yurtdışından Sinop Üniversitesi’ni tercih eden öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “3 kıta 14 farklı ülkeden 260’a yakın uluslararası öğrencimiz Üniversitemizde eğitim görüyor. Önümüzdeki yıllarda bu sayıyı 500’e ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

“KAPIMIZ HER ZAMAN SİZE AÇIK”

Rektör Dalgın üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerle, aynı gönül coğrafyasında yaşadıklarını ifade ederek, “Sizler ülkelerinizin ve ailelerinizin bizlere emanetisiniz. Sinop’tan ve Üniversitemizden memnun olmanız da bizleri ayrıca mutlu etti. Unutmayın ki her türlü sorun ve isteğinizde kapımız size ardına kadar açıktır. Bizlerin en büyük temennisi, eğitiminizi Sinop Üniversitesinde en iyi şekilde almanız, memleketinize dönüp, ülkenize ve insanlığa hizmet etmenizdir” dedi.

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın konuşmasının ardından etkinliğe katılan öğrencilerimiz ile uzun bir süre sohbet etti.

Etkinlikte yabancı uyruklu öğrencileri tarafından hazırlanan dans gösterisi de ilgi ile izlendi.

Program, öğrencilere sunulan ikram ile sona erdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[391 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-11-09]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE