SAĞLIK ÜSSÜ'NDE GERİ SAYIM

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta hızla yükselen Sağlık Kompleksi Binası’nda geri sayım sürüyor. Dış cephesinin bitmek üzere olduğu bina bittiğinde adeta Sinop’un ‘Sağlık Üssü’ haline gelecek.
SAĞLIK ÜSSÜ'NDE GERİ SAYIM
Sağlık Kompleksi’nde yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Kompleksin çalışmaları ile ilgili olarak gazetemizin Sağlık İl Müdürlüğü’nden edindiği bilgilere göre, binanın yapım çalışmaları kapsamında şuanda ıslak zeminlerin yapıldığı, dış cephenin bitmek üzere olduğu ve eğer firmanın ek süre talep etmemesi halinde binanın Haziran ayında hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.

Binanın teknik ve idari yapısı hakkında bilgi veren yetkililer; “Şuanda arkadaşlarımız ıslak zeminleri yapıyor. Onun dışında orta binada Halk Sağlığı Müdürlüğü, Genel Sekreterlik ve İl Sağlık Müdürlüğü birimleri ve bir de Semt Polikliniği olacak. Burada hastalarımıza ayaktan tedavi hizmeti verilecek. Sol yan binada Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, sağ yan binada Halk Sağlığı labarotuvarı, Verem Savaş Dispanseri ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün şubeleri olacak” şeklinde konuştular.

YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
Binanın şuanda yüzde 85’lik bölümünün tamamlanmış durumda olduğu kaydedilirken; “Ancak içindeki ince işçilik isteyen bölümler biraz zaman alabilir. Dış cephe bitmek üzere. Binanın sözleşmedeki bitiş tarihi Haziran ayı, ancak yapımcı firma ek süre talep edebilir. Böyle bir durumda işin gidişatına göre biraz daha uzatılabilir işin bitim süresi. Ancak firma yetkilileri de bir an önce hızlı bir şekilde bitirmek istiyorlar binayı” ifadelerine yer verildi.

TAM ANLAMIYLA BİR SAĞLIK KOMPLEKSİ OLACAK
Sağlık Kompleksinde; Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği İdari Ofisleri, Merkez Toplum Sağlığı Merkezi (Verem Savaş Dispanseri gibi yeni yapılanmada TSM’ye bağlı birimler), 20 Ünitelik ADSM, Semt Polikliniği, Halk Sağlığı Laboratuvarı, 4 Katlı Kapalı Otopark yer alacak.

6 milyon 215 bin 90 m² arsa alanı içerisinde toplamda 18 bin 393 m² kapalı alana yapılacak olan bina 5 katlı sağlı sollu iki blok ile 8 katlı ortada tek blok olmak üzere toplamda 3 bloktan oluşacak.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[261 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-01-05]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE