SAHİL YOLU'NUN PROJESİ TAMAM

Yazdır
Paylaş
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sinop-Ayancık-Türkeli arası sahil yolunu hem bölünmüş yol hem sıcak asfalt olacak şekilde proje sürecini başlattıklarını söyledi.
SAHİL YOLU'NUN PROJESİ TAMAM
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ayancık ve Türkeli ilçelerinde bulunan  sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Ayancık Belediyesi apart tesislerinde düzenlenen yatırımları değerlendirme toplantısında konuşan bakan Arslan, Sinop'un doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir il olduğunu, kendilerinin de yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla bu güzellikleri dünyaya tanıtmak istediklerini söyledi.

Türkiye'nin özellikle son on beş yılda ulaşım alanında büyük gelişmeler kaydettiğini anlatan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, büyük projelerin sadece İstanbul ve Ankara'yı ilgilendirmediğini söyledi.
 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Marmaray ve Avrasya Tüneli gibi büyük projelerin ülkenin kalkınmasına gelişmesine önemli katkılar sunduğuna işaret eden Arslan, "Avrupa'dan kalkan bir yükün Asya'ya giderken Türkiye üzerinden gidebilmesi için ulaştırmanın, büyük projelerinin tamamlanmış olması lazım ki Türkiye üzerinden geçen her tırdan biz para alalım. Her trenden, her kamyondan, hava sahamızı kullanan her uçaktan, limanımıza uğrayan her gemiden para alalım ki böylece Türkiye büyüsün ve 81 iline yatırım yapacak kaynağı olsun. Demek ki büyük projeler sadece İstanbul ve Ankara'yı ilgilendirmiyor. Sinop'u da, Kars'ı da Mersin'i de ilgilendiriyor. Biz böyle bakıyoruz. Böyle baktığımız için de 81 ilimize yatırım yapıyoruz" diye konuştu.

Ayancık ilçesi Genze mevkiindeki heyelan bölgesini de yakından incelediklerini belirten bakan Arslan, “Kritik olan ve bugün gezip gördüğümüz çok önemsenen Sinop-Ayancık-Türkeli arası sahil yolu ile ilgili çalışma başlattık. 48 kilometre hem bölünmüş yol hem sıcak asfalt olacak şekilde proje sürecini başlattık. İnşallah sene sonuna kadar projesi bitiyor, etap etap yapımına başlayacağız. Ve en öncelikli de en zor olan ilk 10 kilometresini hemen başlatacağız” şeklinde konuştu.

Bakan Arslan, toplantının sonunda  sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin sorun ve talepleri dinledi. Daha sonra ise Arslan, Sinop Valiliği’ni ziyaret ederek valilik şeref defterini imzaladı. Vali Hasan İpek ise Bakan Arslan'a gemi maketi ve el yapımı bıçak hediye etti.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[782 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-07-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
E-GAZETE