SALGIN DONEMiNDE BASARILI iLLER ARASINDAYIZ

Yazdır
Paylaş
Pandemi ile mücadelede en başarılı iller arasında Sinop da yer alıyor. Sinop Valiliği bu pandemi döneminde halk sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü çalışmalarla ve aldığı tedbirlerle dikkat çekiyor. Sinop Valisi Köksal Şakalar da, pandemi sürecinde devamlı sahada bulunarak alınan tedbirleri sık sık kontrol ediyor.
SALGIN DONEMiNDE BASARILI iLLER ARASINDAYIZ
Tüm Dünya ile birlikte Türkiye’de de Koronavirüs (COVID-19) pandemisi ile mücadele sürüyor. 1 Haziran itibariyle uygulamaya geçilen ‘yeni normaller’ sonrasında vatandaşlar bu yeni düzene alışmaya çalışırken, yine bir vaka artışına karşı da önlemler hat safhada tutuluyor. SİNOP’TA PANDEMİ SÜRECİ İYİ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR Sinop’ta alınan pandemi önlemlerinin başını çeken kurum olan Sinop Valiliği de kurumlar ile birlikte Vali Köksal Şakalar’ın öncülüğünde çalışmalarını titiz bir şekilde yürüterek bu süreci iyi bir sınav veriyor. TEDBİRLER HAD SAFHADA Toplantılar ile alınacak önlemler konu- sunda kurumlar ile istişare yaparak bu süreci iyi bir şekilde yöneten Sinop Valisi Köksal Şakalar, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan önlem ve tedbirleri ilimizde başarılı bir şekilde uygulayarak virüs salgınının yayılmasının önüne geçilmesinde büyük rol üstlendi.

KARANTİNA UYGULAMASI BAŞARIYA ULAŞTI Salgının Sinop’ta zirve yaptığı dönemde ilçeler arası seyahat yasağını uygulamaya koyan Vali Köksal Şakalar, virüsün riskli ilçelerden merkeze taşınmamasının önüne geçmiş oldu. Riskli yerleşim bölgelerinde uygulanan karantina uygulaması ile 24 saat boyunca giriş – çıkışlar kontrol altında tutuldu. VALİLİK VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU GÖREVDE Emniyet, Jandarma, AFAD, Sağlık Müdürlüğü, Müftülük, Belediye personeli, Kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri ile sivil toplum kuruluşlarındaki gönüllülerden oluşan Vefa Sosyal Destek Grupları, 65 yaş ve üstü ile birlikte karantina bölgelerindeki vatandaşların ihtiyaçlarını gideriyor. Bu süreçte Sinop Valiliği bünyesinde 31.05.2020 tarihi itibariyle, 1192 Temel Gıda Yardımı, 2470 Sağlık Hizmetleri, 3714 Maaş ve Fatura Ödeme,1149 İzin Başvuru, 3416 diğer konulardaki başvuru talepleri Valilik Vefa Sosyal Destek Grubunca yerine getirildi. Ayrıca 31.05.2020 tarihi itibariyle Valilik Vefa İletişim Merkezleri üzerinden 11.975 çağrı ile alınan başvurulardan 11.941 başvuru çözüme kavuşturuldu. BAYRAM’DA DA TEDBİRLER SIKIYDI Covid-19 tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı öncesinde Valilik tarafından oluşturulan denetim birimleri, otogar, pazar yeri, ticari taksi durakları ve kuaför ve güzellik salonlarında denetimler yapılarak tedbirlere uyulması konusunda uyarıda bulundular. VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ Vali Köksal Şakalar, ayrıca bu süreçte vatandaşların duyarlılığına da dikkat çekti. Şakalar, Ramazan Bayramı’nda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına riayet ederek bu sürece olumlu katkıda bulunan vatandaşlara seslenerek; “Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında toplumumuzun sağlığı için Ramazan Bayramı’nda uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına riayet ederek mücadelemize destek olan Sinop’lu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi. ARTIK, KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT DÖNEMİNDEYİZ Sinop Valisi Köksal Şakalar, son olarak ‘yeni normal’ hayata geçtiğimiz şu dönemde vatandaşlara önerilerde bulunarak; “Kıymetli vatandaşlarımız, Korona virüs salgını ile mücadelede, yeni bir döneme giriyoruz. Artık, kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım. Maske takmaya, sosyal mesafeye ve el temizliğine dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de, inşallah hep birlikte aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[10 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-06-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE