SEÇİM NABZI

Yazdır
Paylaş
Murat Tekin - 16 yıldan bu yana bir şey yapılmamış 16 seneden sonra mı yapacaklar. Bunun olacağına inanmıyorum ben. Onların ben bir Allah dediğine inanırım başka hiçbir şeylerine inanmam. Ortamı siz bizden daha iyi bilirsiniz. Gönül ister ki Muharrem İnce kafadan silsin gitsin. 1998 yılında emekli oldum hala çalışıyorum, ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Onların zammına gelince 3.300 TL bize gelince 85 TL. Bu hükümet de bir şeyler yapacağım diye geldi, 3 sene bana mühlet verin dedi, biz verdik 16 sene. Bu da yapamazsa bunu da değiştirelim. Tabi o zamana kadar ömrümüz yeter mi yetmez mi o da Allah kerim. İş sizlere kalıyor.
SEÇİM NABZI
Galip Ünal - Yarınımız bugünden daha iyi olsun inşallah. İlk tur biraz sıkıntılı görünüyor.

Cengiz Yılmaz - Yani ülkemiz için önemli bir seçim bu tabii ki. Tabloya bakıldığı zaman tek turda biter diyorum. Yani ikinci tur zor. Seçim sonrası da milletin elinde. Yani bu ülkeyi bu hale getiren ne Başbakan ne Cumhurbaşkanı. Bu ülkeyi bu hale getiren bizleriz, başkası değil yani. Şimdi adam maydanoza zam yapıyor, dolar yükseldi. Doların maydanozla ne alakası var. Bu bir örnek size. Doları yükseltiyorsun, zengin zengin oluyor, gariban gariban oluyor. Yine kim yapıyor bunu, yine bizler yapıyoruz, kimse yapmıyor yani. İlk turda Recep Tayyip Erdoğan alır diyorum.

Mustafa Şafak – Ben reis (Recep Tayyip Erdoğan) ilk turda götürür işi diyorum. Yüzde 52 – 53 oran ile. Büyük ihtimalle ikinci tura kalmaz diye düşünüyorum. Seçimler sonrası beklentimiz tabiî ki refahın yükselmesi.

Fatma Nar - Şu anda her şey olabilir. Fikirler değişti. Devam da edebilir etmeyedebilir. İnsanların fikirleri oldukça değişmiş gibi görünüyor. Herşeyin daha iyi olmasını bekliyoruz tabiî ki de. Bizler alım-satım yapıyoruz. Ürün alırken bunlarda biraz indirim olması bizim için ve de müşterilerimiz için iyi olur tabi ki.

Mustafa Özkaptan – Bu seçimlerin ikinci tura kalacağını tahmin ediyorum. Tayyip Erdoğan’ın işi bu seçimde biraz daha zor diğerlerine nispeten. Yeni sistemi denemeden, yaşamadan bir şey diyemeyiz. Herşeyin dilinde şuan aynı şey var zaten; üretmek, üretmek, üretmek… Rahmetli Sakıp Sabancı’nın bir sözü vardı; çalışmak, çalışmak, çalışmak… Rahmetli Atatürk’ün de var yani; Türk, Öğün, Çalış, Güven diye… Bizim çalışmamız ve üretmemiz lazım. Yani ithalat değil ihracat yapmamız lazım. Beklentilerimiz bu yani.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[18 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-06-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE