ŞEHİDİMİZE SON GÖREV

Yazdır
Paylaş
Kayseri'deki bombalı terör saldırısında şehit olan 20 yaşındaki İstihkam Er Kenan Döngel, Erfelek İlçesi Akçasöğüt Köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi.
ŞEHİDİMİZE SON GÖREV
Sinop, Kayseri’deki bombalı terör saldırısında şehit olan Kenan Döngel’i ebediyete uğurladı. Şehit Döngel'in naaşı Erfelek Devlet Hastanesi morgundan alınarak tekbirler eşliğinde Erfelek Musa Can Meydanı'na getirildi. Cenazenin meydana getirilişi sırasında vatandaşlar Türk bayrakları açarak, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Törende şehidin annesi Şehime Döngel, babası Özcan Döngel ve kardeşi 17 yaşındaki Mertcan Döngel güçlükle ayakta durabildi. 4 yaşındaki küçük kardeşi Rivanur Döngel ise her şeyden habersiz yakınlarının yanında töreni takip etti. Abisinin tabutuna son kez dokundu. Anne ve babası ile yakınları şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Anne Şehime Döngel'in, "Yavrum sana nasıl kıydılar. Ben senin yokluğuna nasıl dayanırım. Kınalı kuzum" ağıtları yürekleri dağladı.

“BÜTÜN DÜNYAYA HAYKIRIYORUZ”

Törende konuşan Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten; “Ahirete intikal eden şehitlerimizin ardından ve içimizde bulunan gazilerimizin önünde gururla dimdik ayaktayız. Şehidimiz Kenan Döngel sadece bu gün değil, yaşadığımız sürece, aldığımız her nefeste bizimle beraber yaşayacaktır. Aziz şehidim; uğrunda can ve kan feda ettiğin vatan topraklarının savunulması görevini, aynı inanç ve özveriyle, gerektiğinde ulaştığın kutsal mertebeye, gözümüzü kırpmadan ulaşma azmi ve kararlığı içerisinde olduğumuzu bir kere daha bütün dünyaya haykırıyoruz” dedi.

“KENDİ KANLARINDA BOĞULACAKLAR”

Terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla süreceğinin altını çizen Serten; “Şehit, nurlanmış askerdir. Bizleri birbirimize bağlayan değerlerin başında, tarih sayfalarına altın harflerle yazılan kahramanlıklar, millet ve vatan uğruna verilen canlar gelmektedir. Mehmedini vatana adamış aziz anam: acımız çok derin, hüznümüz dağlar kadar büyük, ama boynumuzu bükmüyoruz. Kor ateşte olsa hüznümüzü yüreğimize gömerek gözyaşlarımızı içimize akıtıyoruz. Bu gün hainleri sevindirmeyeceğiz. Kendi karanlıklarında eriyip gidecekler ve kendi kanlarında boğulacaklar. Hiç bir zaman ümitsiz olmadık, olmayacağız. And olsun ki; dünya döndüğü müddetçe ve damarlarımızdaki asil kanın son damlası dökülünceye kadar Türk vatanı ve milleti bir bütün olarak yaşayacaktır.  Mehmedimin adı taş üzerinde, naaşı toprakta kaldı zannetme! Şehidimiz Mehmet Döngel'in ismi arşta, aziz naaşı cennet bahçesindedir. Kahraman şehidimin emaneti olan bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir" diye konuştu.

Konuşmanın ardından cenaze namazı kılındı. Şehit Kenan Döngel’in cenazesi  öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Erfelek ilçesi Akçasöğüt köyünde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Törene, Sinop Valisi Hasan İpek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Maliye Daire Başkanı Tuğgeneral Adnan Baksı, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Jandarma Komutanı Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, AK Parti önceki dönem Sinop milletvekili Cengiz Tokmak, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[326 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-12-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE