Servis şoförlerinden 'Darbe' konvoyu

Yazdır
Paylaş
Boyabat S.S. 29 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi servis şoförleri, Boyabat sokaklarında konvoy yaparak darbe girişimini protesto etti.
Servis şoförlerinden 'Darbe' konvoyu
Boyabat S.S. 29 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek ve şehitleri anmak amacıyla yüzlerce aracın katıldığı konvoy düzenlendi. Boyabat Kültür Merkezi önünde toplanan kooperatif üyesi minibüsçüler Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla şehir tur yaptıktan sonra Kültür Merkezi önüne gelerek basın açıklamasında bulundular. Kooperatifin yönetim kurulu  Başkan Yardımcısı Hüsnü Bozkaya, yaptığı açıklamada, “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde ne yazık ki kanlı bir askeri darbe girişimine sahne olmuştur. FETO terör örgütü tarafından ulusal egemenliğin simgesi TBMM bombalanmış, bombalama ve çatışmalar neticesinde 246 kişi şehit olmuş, binlerce kişi yaralanmıştır. FETO terör örgütü tarafından yapılan bu korkunç girişim, ülkemizin demokrasi tarihine kara bir leke olarak yerini alacaktır. Halkımız darbelerden ve askeri müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde büyük acılara tanıklık etmiştir” dedi.

“Türkiye’de demokratik bir siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir” diyen Bozkaya, “21. Yüzyılda demokrasiler liginde olması gereken Türkiye böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir. Türkiye’nin istikbali ve istiklali için gün, birlik ve beraberlik günüdür. Darbecilerden cuntacılardan kooperatifimiz de milletimiz de korkmamaktadır. Bu hain ve alçakça girişilen darbe kalkışmasını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu süreçte demokrasiyi savunanlar kazanmış, darbe kalkışması yapan FETO terör örgütü ve cuntacılar kaybetmişlerdir” diye konuştu.

Bozkaya, “İlçemizde öğrenci servis işlerini yürüten  S.S. 29 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin tüm üyeleri olarak yüce milletimizin iradesine karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu girişimi şiddet ve nefretle kınıyoruz. Tüm milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bütün kooperatif üyelerimiz milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut halindedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” ifadelerinde bulundu.
Demokrasi Nöbetine İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Boyabat S.S. 29 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Musa Aker ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonunda demokrasi nöbetinde bulunan vatandaşlara S.S.29 Nolu Kooperatif yönetimince  pilav üstü et ve ayrandan oluşan menü ile ikramda bulunuldu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[147 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-01]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE