SİNOP BATUM FUARI'NDAYDI

Yazdır
Paylaş
12. Uluslararası Expo Batumi Travel/ Expo Med Batumi (Turizm ve Sağlık) Fuarı Gürcistan’ın Batum kentinde gerçekleştirildi. Fuara Sinop da katılım gösterdi.
SİNOP BATUM FUARI'NDAYDI
Sinop, Gürcistan’ın Batum kentinden düzenlenen 12. Uluslararası Expo Batumi Travel/ Expo Med Batumi (Turizm ve Sağlık) Fuarı’na katılım gösterdi. Uluslararası Turizm Fuarı'na ArtvinRizeSamsunTrabzonOrdu, Valilikler, turizm acenteleri, oteller ve turizm paydaşları katılım gösterdi. Fuarda Sinop'u temsilen Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Hakan Sönmez, Sinop Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmet Damaroğlu, Sinop Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun hazır bulundu.

Fuarı değerlendiren Kültür ve Turizm İl Müdürü Hikmet Tosun; "Fuarlar turizmin olmazsa olmazıdır, turizmi pazarlama alanlarıdır. Biz de Sinop'u pazarlamak için buraya geldik. Bu fuara 5 yıldır katılıyoruz. Çok büyük katılım var" dedi.

"TÜRKİYE'NİN BATUM'A EKONOMİK KATKILARI BÜYÜK"
Her gün binlerce Türk ziyaretçinin Batum'a katkısını belirten Tosun; "Batum kentin gıdadan giyime neredeyse kentin büyük giderini Türkiye'den her gün ziyaret eden binlerce insanın oluşturduğu sirkülasyondan karşılıyor. Bu pazar yarışında bizim de katkımız olsun diye buradayız" diye konuştu.

"BATUM İLE SİNOP AKRABADIR"
Tosun son olarak; "Sinop'un yüzde 35'i Batum göçmenidir. 1893 harbinde Batum'dan Osmanlı'ya göçen Gürcülerin büyük kısmı Sinop'a yerleştirildi. Batum ile akraba topluluğudur Sinop. Turizm olarak da Batum-Sinop arası sürekli geliş gidişlerimiz mevcuttur. Sinoplu vatandaşlarımız geçmişini merak ediyor, dedelerinin topraklarını merak edip ziyaret ediyor. Batumlular da Sinop'a göçen akrabalarının yerine gidiyor. Böylelikle iki şehir arasında sürekli bir sirkülasyon mevcuttur" ifadelerine yer verdi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[668 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-05-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE