SİNOP ESNAFINA 26 MİLYON TAZE KAN POMPALADIK'

Yazdır
Paylaş
Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 53.Olağan Genel Kurulu’nu oldukça geniş katılımlı bir şekilde gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren mevcut Başkan Gürsel Öz üyelerinden gelen tam destek ile güven tazeledi. Başkan Öz, kongrede yaptığı konuşmasında geride kalan yılda esnafa 26 Milyon TL kredi dağıttıklarını belirtti.
SİNOP ESNAFINA 26 MİLYON TAZE KAN POMPALADIK'
Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’un, divan başkanlığını Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Yardımcısı 19 Mayıs Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Adnan Konaş, kâtiplikleri ise Ufuk Yücel Uğur ile Haydar Çepur üstlendi.

Olağan Genel Kurul’da, kooperatifin 2016 yılındaki başarılı çalışmaları neticesinde kooperatif ortaklarının protesto ettirilmediği dile getirilirken, daha sonra 2016 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile gelir gider hesapları okunarak oy birliği ile ibra edildi. 2017 yılının bütçesi de oy birliği ile kabul edilirken, Başkan Gürsel Öz üyelerinden gelen tam destek ile güven tazeledi.

Genel Kurul sonrasında Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Cemal Gürsel Öz (Başkan) Ali Konukçu Yılmaz Sönmez Aykut Özçelik, Yedek Üyeler; Necip Tekin Necati Kalemtaş Erdem Keskin Ferhat Demirol; Sevil Bektaş isimlerinden oluştu. Denetim Kurulu’na ise Asil Üyeler; Gökhan Gelçetin ve Tuncay Erdem seçilirken Yedek Üyeler Barış Özben ve Haydar Çepur oldu.

GENİŞ KATILIMLI BİR GENEL KURUL
Genel Kurul’da bir konuşma gerçekleştiren Başkan Gürsel Öz, bu Genel Kurul’a katılımın oldukça yüksek olduğunu söyleyerek; “Bu Genel Kurulumuza çok büyük ilgi oldu. Biz tahmini her sene Genel Kurullarımızı 200-210 üye ile yapardık, bu seneki Genel Kurulumuzda şu ana kadar 320’nin üzerinde bir imza toplandı. Ki bu seçimsiz bir Genel Kurul için oldukça büyük bir rakam. Bu da üyelerimizin kooperatifimize karşı göstermiş oldukları ilgiyi gösteriyor. Bu da tabiî ki bizim kooperatifimizin başarısını yansıtıyor. Bundan dolayı tüm üyelerime teşekkür ediyorum” dedi.

SİNOP ESNAFINA 26 MİLYON TAZE KAN POMPALADIK
Başkan Öz, geride kalan sene içerisinde 20 Milyon TL kredi hedefi ile çıktıkları yolda 26 Milyon TL gibi bir rakama ulaştıklarını belirterek; “1 yılı daha geride bıraktık. Geçtiğimiz yıl içerisinde hedefimiz 20 Milyon TL kredi dağıtmak olmasına rağmen 26 Milyon TL’lik bir hedef yakaladık. Sinop esnafına 26 Milyon taze kan pompaladık. Bunun sayesinde 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde kahpece gerçekleştirilmek istenen bir eylemde esnafımızın hayati damarlarının durduğu bir dönemde Sinop’un tüm esnafının yaz gelirlerine baktığı bir dönemde turizmin bitmesiyle tüm gelirlerinin kapanması ile esnafımız zor bir duruma düşmüştü. Ama bizler esnafımıza bu konuda gereken desteğimizi gösterdiğimize inanıyorum. Esnafımıza bu kısa dönemde düşük faizli olmak sureti ile 26 Milyon TL’lik bir yardımda bulunduk. Tüm üyelerimiz de dağıttığımız bu paraları en iyi şekilde kullanarak ve Türkiye’de en iyi geri dönüşümü sağlayarak faaliyetlerini sürdürdüler” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ KREDİ LİMİTİNİ 150 BİN TL’YE YÜKSELTMEK
Başkan Gürsel Öz, şuanda 100 Bin TL olan kredi limitini ileriki zamanlarda 150 Bin TL gibi bir rakama yükseltme hedeflerinin olduğunu belirterek; “Önümüzdeki yıl, bizim hedefimiz bu 26 Milyon TL’yi 35 Milyon TL’lere taşımak. Şuanda 100 Bin TL dağıttığımız kredi limitimizi inşallah önümüzdeki 1-2 ay içerisinde 150 Bin TL gibi bir seviyeye çekmek istiyoruz. Bu da yine bizlerin değil sizlerin başarısı olacak. Bu işi hep birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.

SAMSUN-SİNOP BÖLGE BİRLİĞİ İLK 5’İN İÇERİSİNDE
Gürsel Öz, Samsun Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği çalışmalarına da değinerek, bölge birliği ile çok güzel bir birliktelikleri olduğunu söyleyerek; “Bizim çok güzel bir birlikteliğimiz var. Samsun - Sinop olarak. Bizim Samsun-Sinop Bölge Birliği Kurulumuz mevcut. Bu Kurul’da da sayın Fevzi Apaydın, Türkiye Şoförcüler ve Otomobilciler Federasyonu başkanımız başkanlığımızı yapıyor. Biz de onun başkan vekilleri olarak sizlere hizmet veriyoruz. Ve bu kooperatifimiz Türkiye’de 36 bölge içinde ilk 5 bölge arasındadır. Ve her gün büyüyor. Bu sene Boyabat ve Durağan kooperatiflerimizi de yanımıza aldık. Onlara da birlik adına hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM OLDU
Olağan Genel Kurul’a Türkiye Otomobilciler ve Şoförler Odası Başkanı ve Samsun Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Adnan Konaş, Çarşamba Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Selahattin Akkuş, Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu, Samsun Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Siverek, Ladik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Tuna, Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan gibi isimlerin yanı sıra diğer Bölge Birlik Başkanları ile Sinop ilçelerinin Birlik Başkanları katıldı.

Haber: Emrah GÜNEY

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[393 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-01-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE