'SİNOP GENÇLİĞİNE HİZMET EDECEĞİZ!'

Yazdır
Paylaş
Son çıkan kararname ile ilimize Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atanan Mehmet Kalyon’a Sinop Pusulası Gazetesi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
'SİNOP GENÇLİĞİNE HİZMET EDECEĞİZ!'
Gazetemiz Haber Yönetmeni Murat Yılmazer ve Yazı İşleri Müdürümüz Emrah Güney’in ziyarette bulunduğu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Sinop’a gençliğe hizmet edeceklerini, kurum hizmetlerini Sinop gençliği ile buluşturmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirtti.

Ziyarette özgeçmişinden ve bugüne kadar bulunduğu görevlerden bahseden Kalyon; “1969 Trabzon Çaykara doğumluyum. İlk görev yerim sınıf öğretmenliği branşında Sinop’a da yakın olan Çatalzeytin ilçesinin Çatak köyü idi. Buradan sonra istifa ederek bir dönem 1992 yılından 1999 yılına kadar Yalova’da bir ticaret hayatım oldu. Depremden sonra tekrar öğretmenliğe döndüm. 3 yıl Yalova’da öğretmenlik yaptıktan sonra merkezdeki bir Atatürk İlköğretim Okulu’nun 5 yıl boyunca müdürlük görevini yaptım. Sonra Milli Eğitim’de 8 yıl şube müdürlüğü yaptım. Daha çok inşaat biriminde görev aldım. Yalova’nın birçok inşaatında da benim mutlaka imzam vardır. Yalova’da çok güzel işler, güzel yatırımlar yaptık. Buradan Uşak ilimizde 8 ay şube müdürü olarak görev yaptım. Buradan ailem ve çocuklarım Yalova’da olması nedeniyle tekrar Yalova’ya geri dönmek için kurum değiştirdim ve Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun önce yurt müdürlüğü yaptım. Sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlükleri kuruldu, burada biraz Şube Müdürlüğü yaptım ve sonrasında asaleten Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü olarak atandım. Burada 16 yıl görev yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 1 Ocak 2019 yılından itibaren iki birim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı iki müdürlük olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve KYK İl Müdürlüğü birleştirilerek tek müdürlük oldu. Ve Yalova’da da bu görevi bize emanet ettiler. 2019 yılının Nisan ayına kadar Yalova’da görev yaptım. Bu süreç içerisinde de Yalova’da yurt konusunda arsa tahsisleri gerçekleştirerek yurtların yapımını gerçekleştirdik. Sporda da bütün tesisleri A’dan Z’ye elden geçirdik bakım ve onarımını yaptık, yeni tesisler ekledik. Bu süreç içerisinde elimizden geldiği kadar Yalova’da gençliğe hizmet ettik. Daha sonra sayın Bakanımızın tenzihi ile Sinop’a görevlendirmem çıktı” diye konuştu.

Bundan sonra Sinop’un gençliğine ve spor camiasına hizmet etmek için çalışacaklarını söyleyen Kalyon; “1 aydır buradayım. Biz de bundan sonra bilgilerimizi, tecrübemizi burada uygulayıp Sinop’a hizmet edeceğiz. Sinop gerçekten çok güzel bir şehir. Bizler de burada Kazım beyin bıraktıklarını elimizden geldiği kadar yeni tesisler kazandırarak ya da var olan tesislerin bakım ve onarımlarını yapıp Sinop gençliğine ve spor camiasına elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[256 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-05-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE