SİNOP HAVAALANINA TRANSİT YOLCU GELEBİLECEK

Yazdır
Paylaş
AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, Ticaret Bakanı ile geçen hafta Ankara’da yaptıkları görüşmenin ardından Sinop Havaalanında yurtdışı uçuş gümrük hizmetlerinin daha sağlıklı sürdürülebilmesi için sürekli görevli bulundurulma kararının uygulanmaya başlayacağını kamuoyuyla paylaştı.
SİNOP HAVAALANINA TRANSİT YOLCU GELEBİLECEK
Giresun, daha önce yaptıkları girişimlerle Sinop Havaalanı Gümrük Muhafaza Kısım Amirliğinin kurulduğunu, talep edilmesi halinde gümrük işlemleri için gümrük personelinin görevlendirilmek suretiyle bu hizmetin sürdürüldüğünü, alınan bu yeni kararla 31 Ağustos 2020 tarihinden itibaren gümrük işlemleri için ihtiyaç duyulan personelin Havalimanında sürekli bulundurulacağını ifade etti.

Giresun, yurt dışında yaşayan Sinoplu gurbetçilerin Sinop’a direkt uçabilmelerinin sağlandığını, Sinop ticaret ve turizmine olumlu etkisinin olmasını beklediklerini söyledi. Giresun, Sinop Havaalanı Gümrük Muhafaza Kısım Amirliğinin kurulması ve sürekli personel bulundurulması konusundaki katkılarından dolayı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ve AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş’e teşkilatı ve Sinoplular adına teşekkürlerini ifade etti.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[654 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-08-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE