SİNOP İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ AÇILIYOR!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta 3 milyon 319 bin TL’ye mal olan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi açılmaya gün sayıyor. Kurulacak merkezde 20 işletme yer alarak Sinop’a yeni istihdam ve kalkınma sağlanacak.
SİNOP İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ AÇILIYOR!
Sinop İl Özel İdaresi tarafından 14 Temmuz 2016 tarihinde ihalesi yapılan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi yapımına 15 Ağustos 2016 tarihinde başlanmış, 11 Nisan 2017 tarihinde de tamamlanmıştı. Kurulacak merkezde 20 işletme yer alarak Sinop’a yeni istihdam ve kalkınma sağlanacağı kaydedildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sinop İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Demircan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi’nin bölgesel girişimciliğin artırılmasında ve güçlendirilmesinde önemli bir rol oynadığı belirtilerek; “Girişimci teşvik modeli ve iş kuluçkası olarak İş Geliştirme Merkezleri modeli, hem yeni ticari işletmeleri olan iş sahiplerini destekliyor hem de istihdamı artırıyor. Sinop Valiliği İAşağı Bükülmüş Şerit: 1ş Geliştirme Merkezi, yeni girişimcilerin iş kurmalarını destekleyen, kolaylaştıran, uygun kiralı iş yeri ile ortak danışmanlık, işletme koçluğu ve idari işler hizmetleri sağlayarak işletmelerin en kırılgan oldukları iş kurma aşamasında karşılaşacakları riskleri en aza indiren bir iş destek modelidir. İş ve yürütümünün daha hızlı ve kolay olmasını sağlamak amacıyla İl Genel Meclisimizce Sinop İlini Kalkındırma ve Geliştirme Vakfına devri yapılan binamızdaki tahsis işlemleri de Vakfın denetimi ve kontrolünde gerçekleştirilecektir” dedi.

Demircan, Sinop’taki yatırımların sayısını artırmak, yeni iş alanları kurmak, istihdamı artırmak, yeni yatırımcılara iş kurma amacıyla hayata geçirilen İş Geliştirme Merkezi’ne yeni iş kuracakların, işini geliştireceklerin, müteşebbislerin, girişimciler ile firmaların başvurabileceğini belirterek, başvurmak isteyenlerin Sinop İl Özel İdaresi ile irtibata geçmesi gerektiğini söyledi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[682 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-01-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE