“SİNOP TURİZMİNİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Yazdır
Paylaş
“SİNOP TURİZMİNİ HAK ETTİĞİ YERE GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Planlama Bölümü Başkanı Serkan Doğru, Turizm Eylem Planı Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, Sinop turizmini hak ettiği yere getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Hedefimiz Sinoplu olmayan, günü birlik veya yatılı olarak Sinop'u ziyaret eden turistlerdir” dedi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından hazırlanan 2019-2023 Turizm Eylem Planı'nın 4. maddesi olan memnuniyet araştırması hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen toplantıda, KUZKA'nın 2019 yaz sezonu için hazırladığı eylemler, etkinlikler ve yaz sonuna kadar devam edecek projeler hakkında bilgiler verildi. Sinop'a gelen yabancı turistlerin memnuniyet ve görüşlerini toplamak olduğu ve bu araştırmaya yönelik hazırlanan, Sinop'un belirli turistik bölgelerine yerleştirilecek anketörler aracılığıyla sorulacak olan sorular tanıtıldı ve konu ile ilgili katılımcılardan görüşler alındı. Sinop'ta Tarihi Cezaevi, plajlar, Havalimanı, Hamsilos, İnceburun, Erfelek Tatlıca Şelaleleri ve ilçelerin şehir merkezleri içerisinde ziyarette bulunacak olan turistlere yönelik gerçekleşecek olan etkinlikler belirtildi.

Toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Planlama Bölümü Başkanı Serkan Doğru, “12 Temmuz-15 Ağustos aralığında yapılacak olan anketlerin sonuçlarına göre bir sonraki yaz sezonuna hazırlık yapacağız" dedi.

"Hedefimiz Sinoplu olmayan, günü birlik veya yatılı olarak Sinop'u ziyaret eden turistlerdir” diyen Doğru, “Sadece birkaç dakikalık kısa sorular ile öz cevaplar alarak, ciddi bir potansiyel belirlemek, gelecek sezonlara bu görüşleri göz önüne alarak şehir içinde hazırlığımızı yapmak ve yıl içinde belirtilen mevcut sorunlara çözüm üretmek. Bunun için Sinop'taki Belediye, Valilik, Kültür ve Turizm Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurumlarla uyumlu çalışıyoruz. Büyük adımlar attık şimdiye kadar, çalışmalarımıza bu şekilde devam etmeyi hedefleyerek Sinop turizmini hak ettiği yere getirmeyi amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Toplantı soru-cevap bölümüyle devam etti.

Düzenlenen toplantıya ayrıca İl Turizm Eylem Planı Komisyon Üyeleri Ahmet Çobanoğlu, Ali Turan Bayram, İsmet Damaroğlu, Şengül Kanal ve Berkol Alevli katıldı.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[40 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-07-11]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE