'SİNOP VE BOYABAT TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK'

Yazdır
Paylaş
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ziyareti kapsamında Sinop’ta uygulanan projeleri yerinde inceledi.
'SİNOP VE BOYABAT TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK'
PROJENİN SINOP VE BOYABAT TURIZMINE KATKI SAĞLAMASINI HEDEFLIYORUZ

Ziyaretinde Ajans desteğiyle gerçekleştirilen projeleri inceleyen Barış Yeniçeri, Sinop’un Boyabat İlçesi’nde “Gelecek Turizmde; Turizm Boyabat’ta” Güdümlü Projesi’nin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu. KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ve Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile birlikte proje kapsamında planlanan cam teras ile sosyal tesislerin inşaa edileceği alanı gezdi. Yeniçeri, kalkınma ajansları olarak projeleri desteklemekteki asıl amacın o Bölgeye katma değer sağlamak olduğunu belirterek, uygulanacak proje ile hem Sinop hem de Boyabat turizmine katkı sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.

PROJELERE YERİNDE İNCELEME

İncelemelerine Sinop il merkezi ile devam eden Yeniçeri, önce Sinop Yatırım Destek Ofisi’ni ziyaret ederek burada Sinop’a ilişkin çalışmalar hakkında YDO Koordinatörü Berkol Alevli’den bilgi aldı. Ardından organize sanayi bölgesinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan hibe desteği alan çocuk ve bebek arabası üretimi yapan bir fabrikayı ziyaret eden Yeniçeri, burada üretim tesislerini inceleyerek firma sahibinden üretim süreçleri, satış, pazarlama ve ihracat ile sağlanan desteklerin verimliliğine ilişkin bilgiler aldı. Ajans desteği ile Sinop’a kazandırılan Sinop Valiliği İş Geliştirme Merkezi’ne de bir ziyaret gerçekleştiren Yeniçeri, burada faaliyet gösteren girişimcileri ziyaret ederek çalışmalarına ilişkin bilgiler aldı. Girişimcilerin üretime katkısının önemli olduğunun altını çizen Yeniçeri, burada girişimcilerin ürettiği el emeği ürünlerden satın alarak onlara destek sağladı. Proje incelemelerinin sonuncusunu ise bir turizm işletmesine gerçekleştiren Yeniçeri, burada Ajans desteği ile sağlanan faaliyetler hakkında işletme yöneticilerinden bilgiler aldı.  

Kalkınma Ajanları Genel Müdürü Barış Yeniçeri’nin gerçekleştirdiği iki günlük saha ziyaretlerine Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Planlama ve Programlama Dairesi Başkanı Erdal Anik, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ile ilgili Ajans personeli eşlik etti. 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[24 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-09-17]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE