SİNOPALE 2017’YE ERTELENDİ

Yazdır
Paylaş
Bu yıl 17 Temmuz – 7 Eylül 2016 tarihleri arasında T. Melih Görgün (Türkiye), Nike Bätzner (Almanya) ve Jonatan Habib Engqvist (İsveç) eşküratörlüğünde “Transposition / Aktarım” teması ile 6. kez Sinop‘ta gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Sinop Bienali (Sinopale), Türkiye’de yaşanan olaylar nedeniyle ertelendi.
SİNOPALE 2017’YE ERTELENDİ
Eşküratörler T. Melih Görgün, Nike Baetzner ve Jonatan Habib Engqvist tarafından yapılan duyuru metni şu şekilde:

"Demokrasinin ve halkın iradesinin önemine inanan Sinopale ekibi olarak Ülkemizin bu hassas süreci en kısa zamanda geride bırakacağına inanıyoruz.

10. Yılının içinde olan Sinopale katılımcılık, değişim, yerel deneyimler ve uluslararası bir işbirlikleri ağını hedefleyen ve ortak kültürel değerlerin önemine inanan süreç odaklı bir etkinliktir. Sadece her iki yılda bir yapılan geçici sergilerden öte, sürekliliği ve ilişkiselliği ön planda tutulduğu deneyimi içerir. Bu yılki etkinliğin küratörleri olarak bizler T. Melih Görgün, Nike Baetzner ve Jonatan Habib Enqvist 6 Ağustos 2016 tarihinde açmayı planladığımız “Sinopale 6: Transposition / Aktarım” temalı sergilerimizi ve uluslararası programımızı 2017 yılına ertelemeye karar verdik. Her ne kadar Sinop’ta ve Gerze, Erfelek ilçelerindeki bir çok mekanı kullanarak yapmayı düşündüğümüz sergileri gelecek yıla ertelemiş olsak bile, Sinopale’nin Ağustos ayı programında yer aldığı gibi film gösterimleri, çocuk atölyeleri gibi bazı etkinliklerimiz devam ettirilecektir. Biz “Aktarım” da kalıyoruz. Durumu değerlendirerek, konuşmalara devam ederek, fikirleri geliştirmeye önem vererek, yeni gruplarla buluşarak, Sinopale iletişim ağı içinde kalmaya devam ediyoruz.Sadece erteledik, iptal etmedik!"

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[188 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-01]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE